امروز پنج شنبه  ۲۳ مرداد ۱۳۹۹

نسخه آزمایشی

ایسنا به نقل از معاون سیما نوشت:
ایسنا به نقل از معاون سیما نوشت:

روش پوشاندن چهره نامزدها در برنامه انتخاباتی اشتباه بود

مشاهده ۲۳۸
۱۳۹۸/۱۰/۱۱- ۱۱:۴۹
تعداد بازدید:238
معاون سیما امشب در جمع خبرنگاران حاضر شد و درباره حاشیه اخیر برنامه انتخاباتی و نحوه سانسور چهره نامزدهای مجلس، بازگشت عادل فردوسی‌پور به تلویزیون، حواشی دستمزدهای مجریان توضیحاتی را مطرح کرد.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی به نقل از خبرگزاری ایسنا، مرتضی میرباقری در پاسخ به پرسش ایسنا مبنی بر اینکه آیا نظارتی بر روی برنامه‌های انتخاباتی در تلویزیون انجام می‌شود تا با حواشی مواجه نشوند، با اشاره به برنامه «هر چی شما بگین» که به دعوت از نمایندگان مجلس در تلویزیون اختصاص داشت، توضیح داد: چنین روشی در تلویزیون اشتباه بود و جلوی آن گرفته شد.

وی گفت: برنامه‌های انتخاباتی و سیاسی تلویزیون نظارت می‌شوند اما چون متنوع هستند، به نظر می رسد، باید یک اصلاحاتی وجود داشته باشد. از جمله همین برنامه‌ای که شبکه یک سیما داشت و از حضور نمایندگان به آن شکل استفاده کرده بود.

وی یادآور شد: این برنامه تنها برنامه سیاسی تلویزیون نیست؛ یکی از برنامه‌های انتخاباتی است که اصلاح خواهد شد.

استقبال مخاطبان دستمزدهای مجریان را تعیین می‌کند

میرباقری همچنین ضمن بیان توضیحاتی درباره دستمزدهای نجومی مجریانی همچون مهران مدیری و رضا رشیدپور در تلویزیون، درباره تفاوت دستمزد مجریان و برنامه سازان در شبکه‌های مختلف تلویزیون اظهار کرد: برای ما کیفیت و استقبال مخاطب اهمیت دارد و تعیین می‌کند که عوامل برنامه‌ها چه دریافت‌هایی داشته باشند. اما اگر سوال این باشد که آیا دستمزدها در رابطه با مجریان بازیگر و تهیه‌کننده‌ها تعیین می‌شوند باید گفت همه اینها دارای استاندارد و چارچوب است و طبیعتا دارای یک رشد تدریجی است؛ به طور مثال فلان سریال یا مجری، فلان مبلغ را دریافت می‌کند و باید توجه داشت این تفاوت‌ها دفعی نیست بلکه تدریجی است.

وی افزود: دستمزد این مجریان  ۱۰ درصد نسبت به دستمزدهایی که در سنوات قبل بوده تفاوت کرده است. در نتیجه هیچ پرداخت نامتعارفی برای این برنامه‌ها وجود ندارد؛ البته می‌دانید ما مثلا در برنامه «دورهمی» با مهران مدیری طرف نبودیم و با تهیه‌کننده طرف قرار داد بودیم. ولی این برنامه نسبت به برنامه‌های قبلی هیچ تفاوت دریافتی ندارد.

معاون سیما همچنین در پاسخ به اختلاف دستمزدهای برخی از بازیگران و مجریان توضیح داد: برنامه‌ای که ظرفیت آن این است که با ۱۰ درصد مخاطب مواجه می‌شود، به صورت طبیعی دریافتی عوامل آن با برنامه‌ای که ۷۰ درصد مخاطب دارد متفاوت است و این متغیرها جزو متغیرهای مورد توجه ماست.

دیگر برنامه‌ای به نام «90» نخواهد بود

وی در پاسخ به سوال دیگری درباره بازگشت عادل فردوسی‌پور به شبکه سه نیز عنوان کرد: خود شبکه سه اعلام کرد که قهر نبودند که آشتی باشند و هر زمان که تشخیص دهند می‌گویند که بیاید. ما اختیار تصمیم‌گیری درباره آمدن آقای فردوسی پور را به دلیل اینکه اختلاف نظرهایی که درباره برنامه‌سازی داشتند به مدیر شبکه سه داده‌ایم. او همچنان در حال بررسی است و بحثی نبود که او دیگر نیاید. با این حال دیگر برنامه‌ای به نام نود نخواهد بود، اما در ساختارهای دیگر امکان بازگشت وجود دارد.

تلویزیون امتداد ساخت برنامه‌هایش در رسانه دیگر را غیرقابل قبول می‌داند

وی درباره برنامه «برنده باش» و ساخت آن در شبکه نمایش خانگی اظهار کرد: تلویزیون نسبت به برنامه‌های شاخص خود غیرت و حساسیت دارد و امتداد آنها را در غیر از رسانه ملی غیرقابل قبول می‌داند؛ به طور مثال برنامه «دورهمی» قرار بود با نام «شب نشینی» در شبکه نمایش خانگی تولید شود اما استدلال رسانه ملی این بود که این برنامه خاستگاهش در تلویزیون است. بنابراین اگر برنامه‌ای می‌خواهد در جایی دیگر باشد، چرا باید با استفاده از این عناوین و یا سرقت این عناوین مطرح شود.

از مهران مدیری انتظار می‌رود نسبت به مسائل اجتماعی بی‌تفاوت نباشد

میرباقری در ادامه نیز درباره هویت برنامه «دورهمی» گفت: هر مجری برنامه را با هویت خودش اجرا می‌کند. دورهمی را اگر دوست دیگری بجز آقای مدیری اجرا کند، دیگر نه برنامه مهران مدیری است و نه دیگر دورهمی خواهد بود. آقای مهران مدیری با هویت خودش کارش را انجام می دهد و این انتظار جدی از او وجود دارد که نسبت به مسائل اجتماعی بی‌تفاوت نباشد و حساسیت داشته باشد و اتفاقا در برنامه به این مسائل بپردازد.

مرتضی میرباقری با اشاره به ویژه برنامه شب یلدا و طعنه‌های سیاسی برنامه گفت: در برنامه اخیر نیز او کار خود را انجام داد و هیچ کسی احساس نکرد آقای مدیری کاری خلاف شخصیت و هویت خود انجام داد. البته تا حدی باید سعه صدر و آستانه تحمل بیشتر شود. ما باید از نقد هوشمندانه استقبال کنیم. حتما خط قرمزهایی که وجود دارد رسانه بیش از هرکسی به آنها اعمال نظر دارد.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما