امروز چهارشنبه  ۷ خرداد ۱۳۹۹

نسخه آزمایشی

بررسی سانحه سقوط هواپیمای اوکراینی در «پرونده ویژه» شبکه سه

مشاهده ۲۵۱
۱۳۹۸/۱۰/۲۳- ۲۳:۱۱
برنامه «پرونده ویژه» شبکه سه سیما دوشنبه 23 دی‌ماه، با حضور دکتر محمدجواد لاریجانی و خانواده یکی از جانباختگان سقوط هواپیمای اوکراینی، به تحلیل و بررسی این سانحه و جریان‌سازی‌های رسانه‌ای در این خصوص پرداخت.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، دکتر محمدجواد لاریجانی در این برنامه با تسلیت به خانواده‌های جان‌باختگان و تأکید بر لزوم پیگیری دقیق دلایل و عوامل این سانحه، هجمه‌های معاندان و بدخواهان در رسانه‌ها و فضای مجازی را ابزاری برای دستیابی به اهداف سوء و مغرضانه با هدف تضعیف وحدت و اقتدار نظام و ملت ایران برشمرد. مشاور عالی رئیس قوه قضائیه، نقش کارشناسان و صاحب‌نظران جامعه را در این مقطع حساس، مهم و بسیار اثرگذار دانست و بر ضرورت تنویر افکار عمومی‌به‌ویژه نسل جوان از توطئه‌ها و برنامه‌های مخرّب و هدفمند دشمن تأکید کرد.

وی، بصیرت و خویشتنداری را کلید گذر از این شرایط حساس دانست و اتحاد و همدلی گروه‌های مختلف جامعه را تنها راه خنثی‌سازی عملیات روانی رسانه‌های وابسته به استکبار برشمرد.

دکتر لاریجانی مقایسه سانحه سقوط هواپیمای اوکراینی با عملیات جنایتکارانه آمریکا در هدف قرار دادن هواپیمای مسافربری ایران را مقایسه‌ای بی‌معنا و البته هدفمند از سوی برخی افراد و رسانه‌های معاند جمهوری اسلامی ایران دانست و گفت: بر اساس مستندات و اطلاعات موجود، آمریکا در آن زمان با محاسبه، تصمیم قبلی و کاملاً عامدانه هواپیمای مسافربری ایران را هدف قرار داده بود و حتی پس از آن نیز به عامل این اقدام جنایتکارانه مدال دادند و از او تقدیر کردند؛ لذا مقایسه یک جنایت علنی از سوی دشمن با خطایی که در جریان دفاع از کشور رخ داده و هنوز در حال بررسی است، کاملاً اشتباه و مغرضانه است که با هدف تشویش اذهان عمومی دنبال می‌شود.

وی با قدردانی از شفافیت بیان مسئولان سپاه در خصوص این سانحه گفت: سپاه، همواره پرچمدار دفاع از کشور و امنیت نظام بوده و یک حادثه و اشتباه نباید باعث فراموش شدن اقدامات بزرگ و ارزشمند سپاه و مسئولان آن شود. دکتر لاریجانی، فضای امروز رقابت سیاسی را فضای همدلی، حفاظت از دستاوردهای نظام و مخالفت با آشوب و تشنج و همچنین هوشمندی کامل نسبت به تحرکات و جریان‌سازی‌های دشمن دانست و گفت: این تحرکات و فضاسازی‌ها، نتیجه ضربه سختی است که آمریکا در پایگاه عین الاسد خورد و اکنون با این دستاویزها به‌دنبال پوشاندن ضعف و شکست خود است.

مشاور عالی رئیس قوه قضائیه در پاسخ به سؤال مجری برنامه درخصوص حضور سفیر انگلستان و دستگیری او در تجمعات اخیر نیز گفت: دخالت سفرای کشورهایی مثل انگلیس و امریکا در شورش‌ها و آشوب‌ها سابقه دارد و حضور سفیر یک کشور در چنین تجمعاتی به بهانه سوگواری یا کنجکاوی کاملاً بی‌معنا و خلاف قواعد و قوانین بین‌المللی است؛ از این رو برخورد ایران کاملاً قانونی بوده است.  

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما