امروز سه شنبه  ۱ مهر ۱۳۹۹

نسخه آزمایشی

گفتگو با دکتر شریف لک زایی متخصص آثار ملاصدرا در «چراغ مطالعه»؛
گفتگو با دکتر شریف لک زایی متخصص آثار ملاصدرا در «چراغ مطالعه»؛

سیاست در ایران مرده است؟!

مشاهده ۱۹۹
۱۳۹۸/۱۰/۲۸- ۱۰:۵۸
تعداد بازدید:199
«چراغ مطالعه» شنبه 28 دی میزبان دکتر شریف لک‎زایی، نویسنده‌ کتاب «فلسفه سیاسی صدرالمتألهین» است.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، مجله فرهنگی «چراغ مطالعه» قصد دارد در برنامه پیش‎رو به پرسش‎هایی همچون: فلسفه سیاسی حاکم بر جامعه ما چیست؟ فلسفه سیاسی حکومت در ایران قبل و بعد از انقلاب اسلامی چه تغییراتی کرده است؟ پاسخ دهد چرا که نظریه زوال فلسفه سیاسی در ایران معتقد است: قرن‌هاست اندیشه سیاسی در ایران مرده است. ما نه فیلسوف سیاسی داشته‌ایم و نه اتفاق مهمی در عرصه سیاست ما افتاده است. اما دکتر لک زایی در کتاب خود تلاش می‌کند از دل اندیشه‌های ملاصدرا یک نوع فلسفه سیاسی بیرون بکشد.
وی معتقد است هر متفکر بزرگ حتی اگر مستقیماً در مورد مسائل سیاسی و فلسفه سیاسی حرف نزده باشد، باز می‌شود با تکیه ‌بر آراء و اندیشه‌هایش یک نوع فلسفه سیاسی را استخراج کرد. از نظر دکتر لک زایی فلسفه سیاسی انقلاب اسلامی همان فلسفه سیاسی است که از اندیشه‌های ملاصدرا استخراج می‌شود. دکتر شریف لک‎زایی دانشیار گروه فلسفه سیاسی در پژوهشکده علوم و اندیشه سیاسی است. او علاوه بر درجه دکتری در علوم سیاسی، تحصیلات حوزوی را هم تا دوره خارج فقه و اصول دنبال کرده است، دکتر لک‎زایی متخصص اندیشه‌های ملاصدرا است و کتاب‌ها و مقاله‌های زیادی درباره اندیشه‌های سیاسی این فیلسوف مسلمان منتشر کرده است.
«چراغ مطالعه» برنامه‌ای تخصصی در حوزه کتاب است و با نویسندگان حوزه علوم انسانی درباره کتاب‎هایشان به گفت‎وگو می‎نشیند.
این برنامه شنبه‌ها ساعت 21 از شبکه چهارسیما پخش می‌شود و تکرار آن یکشنبه‌ها ساعت 10 و دوشنبه‌ها ساعت 13 روی آنتن می‌رود.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما