امروز شنبه  ۱۰ اسفند ۱۳۹۸

نسخه آزمایشی

معاون صدا در مراسم افتتاحیه رادیو انقلاب:
معاون صدا در مراسم افتتاحیه رادیو انقلاب:

پاسخگویی به ابهامات و بیان دستاوردهای کشور، مهم‌ترین وظیفه رادیو انقلاب است

مشاهده ۷۷
۱۳۹۸/۱۰/۲۸- ۱۹:۲۹
مراسم راه‌اندازی رادیو انقلاب با هدف تبیین و بررسی گام دوم انقلاب اسلامی در عرصه علم و فناوری با رویکرد جوانان و دستاوردهای این حوزه در استودیوی شماره هشت ساختمان شهدای رادیو برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، در این مراسم، سردار علی فدوی جانشین فرمانده‌کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، امیر سرتیپ دوم فولادی رئیس سازمان حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس ارتش، علی اصغر جعفری رئیس موزه انقلاب اسلامی و  مدیران و برنامه سازان شبکه‌های رادیویی حضور داشتند.

حمید شاه‌آبادی درباره را‌ه‌اندازی دوباره رادیو انقلاب گفت: انقلاب اسلامی، امروز سرمایه ارزشمندی را به رخ جهانیان کشید، اگر بخواهیم بر مبنای بیانیه گام دوم آن را بررسی کنیم، عظمت انقلاب اسلامی و راه طی شده آن بسیار اهمیت دارد و ما به‌عنوان رسانه ملی و اصحاب رسانه در این دو محور حرف‌های بسیاری برای گفتن داریم.

معاون صدا افزود: ما امروز در نقطه‌ای رفیع ایستاده‌ایم. رادیو با افکار عمومی، مردم و مخاطب عام سر و کار دارد. وظیفه رسانه تبیین دستاوردهای ملت است و رادیو انقلاب وظیفه دارد به ابهامات پاسخ دهد و در کنار آن، افتخارات را هم بیان کند. 

وی تأکید کرد: نگاه مخاطبان و خواسته‌های آنان متنوع و متفاوت است. دستاوردهای انقلاب اسلامی می‌تواند در ابعاد گوناگون دیده شود و در رسانه به کار آید، برخی مردم نگاه کاملاً اجتماعی دارند و این مقوله هم قابل ارزیابی و پیگیری است و باید این نگاه نیز در رسانه مد نظر قرار گیرد.

شاه‌آبادی با تأکید بر اینکه رادیو انقلاب باید زمینه‌ساز وحدت ملی باشد، گفت: امروز شما به‌عنوان دست‌اندرکاران رادیو انقلاب باید زمینه‌ساز وحدت ملی باشید و همه دستاوردهای اجتماعی، اقتصادی و... را بیان کنید. گاهی انسان از داشته‌ها وتوانمندی‌های خود غافل است و  رسانه می‌تواند در این زمینه آگاهی‌بخش باشد.

معاون صدا، یادآوری و مرور فضای دوران پیروزی انقلاب اسلامی را بخشی از وظیفه رادیو انقلاب دانست و اظهار کرد: رادیو انقلاب در بخشی از وظایفش، مباحث را از منظر مخاطب تحلیل و تبیین می‌کند و پس از بررسی ابعاد گوناگون، موضوعات را تشریح می‌کند.

در ادامه، ملاصالحی مدیر رادیو انقلاب طی سخنانی به محوریت شش‌گانه عملکرد رادیو انقلاب اشاره کرد و گفت: ما با همت دوستان در بخش‌های علم و فناوری، اسناد، بسیج سازندگی و حوزه‌های اقتصاد دانش‌بنیان از نظر متخصصان بهره لازم را خواهیم برد و در کنار مباحث نظامی‌به مباحث علمی و انسان‌ساز نیز تأکید داریم.

گفتنی است رادیو انقلاب با پشتیبانی شبکه رادیویی جوان و مسئولیت حسن ملاصالحی که هم‌اکنون مدیر گروه اجتماعی رادیو جوان است، کار خود را ازساعت 6 صبح ۲۵ دی ماه آغاز کرده است و تا ۲۳ بهمن ۱۳۹۸ از طریق موج FM ردیف ۹۵.۵ مگاهرتز، گیرنده‌های دیجیتال تلویزیونی و نرم‌افزار تلفن همراه ایرانصدا قابل‌دریافت است.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما