امروز چهارشنبه  ۲۵ تير ۱۳۹۹

نسخه آزمایشی

«فلسطین» در شعر عربی

مشاهده ۱۲۶
۱۳۹۸/۱۰/۲۹- ۱۲:۴۷
شبکه العالم برای تبیین واژه فلسطین در شعر عربی میزگردی با حضور کارشناسان ترتیب داده است.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، در برنامه «نوافذ» امشب یکشنبه 29 دی، میهمانانی از جمله دکتر عبدالمجید زراقط منتقد و ادیب، دکتر انتصار الدنان، آکادمی فلسطینی، دکتر محمد ناصرالدین، شاعر و استاد دانشگاه، حضور دارند و در خصوص جایگاه فلسطین در شعر عربی به مباحثه می‎پردازند.
زراقط، منتقد و ادیب، اذعان می‎کند که مسئله فلسطین، مسئله اصلی در تاریخ عربی اسلامی دوره معاصر بوده و ساکنان و صاحبان اصلی آن با وجود بیش از یک قرن تلاش نتوانسته‎اند وطن ازدست رفته را بازیابند و طبیعتاً این مسئله از مسائل اصلی شعر عربی است و مردم این سرزمین از طریق شعر تاریخ خود را نوشته و وقایع خود را بیان کرده‎اند.
وی می‎افزاید که در شعر عربی ضمن بیان تاریخ و سرگذشت فلسطینیان و ظلم دشمنان به آن‎ها، به هر نحوی دعوت به آزادسازی شده و قضیه فلسطین یکی از عناصر اصلی ذات عربی اسلامی‌به شمار می‎رود.
دیگر کارشناسان برنامه نیز تحلیل‎هایی در این خصوص ارائه می‎دهند که مخاطبان می‎توانند امشب در برنامه «نوافذ»، آن را پیگیری کنند.
برنامه «نوافذ» تولید دفتر شبکه العالم در بیروت با اجرای حنان ضیا، امشب 29دی، ساعت 21:30 به وقت تهران از شبکه آنتن شبکه العالم پخش می‌شود.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما