امروز چهارشنبه  ۲۰ فروردين ۱۳۹۹

نسخه آزمایشی

پس از انتشار مطالب مرتبط با شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی؛
پس از انتشار مطالب مرتبط با شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی؛

صفحات مجازی روابط عمومی و برخی شبکه‌های سیما مسدود شد

مشاهده ۱۶۵
۱۳۹۸/۱۱/۰۲- ۱۱:۳۴
تعداد بازدید:165
اینستاگرام و فیسبوک حساب‎های کاربری سیما را که مطالبی در ارتباط با شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی منتشر کرده بودند، غیرفعال کردند.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی ، اینستاگرام در اقدامی مغایر با آزادی بیان، حساب کاربری روابط عمومی معاونت سیما و شبکه‌های سه، افق و سلامت را پس از حذف مکرر مطالب آن‎ها درباره سردار شهید حاج قاسم سلیمانی، غیرفعال و از دسترس خارج کرد. اینستاگرام همچنین درپی افزایش تعاملات ایرانیان خارج از کشور با شبکه جهانی جام‎جم و پیام‎های آن‎ها در محکومیت عملیات تروریستی آمریکا اقدام به حذف پیام ها کرد و صفحه فیسبوک این شبکه نیز مسدود شد.
بر اساس این گزارش پست‎های شبکه‌های قرآن، مستند و امید که مضمون آن‎ها درباره شهادت سردار دل ها بود، حذف شد. شبکه اجتماعی اینستاگرام همچنین مطالبی را که در صفحه شبکه پنج و برنامه‌های پربیننده این شبکه از جمله؛ «به خانه برمی‌گردیم»، «یک روز تازه»؛ «دست خط» و «تهران بیست» درباره سردار مقاومت منتشر شده بود سانسور و حذف کرد.
شبکه تلویزیونی نسیم هم پس از انتشار مطلبی با عنوان «سردار دل‎ها» از اینستاگرام اخطار گرفت. این اقدامات نشان می‎دهد که شبکه‌های اجتماعی آمریکایی به ویژه اینستاگرام باوجود اینکه خود را داعیه‎دار آزادی بیان و فعالیت آزاد رسانه‌ها می‎دانند، با حذف یا محدود کردن حساب‎های کاربری شبکه‌های تلویزیونی ایران ماهیت واقعی خود را نشان دادند.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما