امروز جمعه  ۱۵ فروردين ۱۳۹۹

نسخه آزمایشی

مستند «پیوند زندگی» در شبکه العالم تولید شد

مشاهده ۱۰۰
۱۳۹۸/۱۱/۰۵- ۱۳:۵۷
در جدیدترین مستند شبکه العالم با عنوان «پیوند زندگی»، به معرفی بیمارستان بوعلی شیراز، پیشتاز در پیوند اعضا در خاورمیانه پرداخته شده است.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، عوامل تهیه و تولید مستند «پیوند زندگی» تحقیقات عمیقی در خصوص فعالیت بیمارستان بوعلی شیراز به عنوان مهم‎ترین قطب پیوند اعضا در خاورمیانه انجام داده و اطلاعات جامعی به مخاطبان عرب زبان در خصوص فعالیت این مرکز، ارائه کرده‎اند.
در این مستند که با اشاره به شاعران فاخر ایرانی، حافظ و سعدی آغاز شده است، بیان می‌شود که بیمارستان بوعلی شیراز با بخش‎های فوق تخصصی پیوند اعضا که شامل کلیه، کبد، قلب و لوزالمعده است، با هدف هزینه کم و کیفیت عالی در پیوند کبد در خاورمیانه، رتبه اول و در جهان نیز در رتبه چهارمین کشور است و در سال‎های اخیر نیز موفق شده سالانه 600 عمل انجام دهد که شامل پیوند کبد، پانکراس و روده بوده است.
همچنین به این آمار جهانی توجه داده می‌شود که در اروپا و آمریکا در سال 97 مجموعاً 500 عمل پیوند کبد گزارش شده در حالی که در شیراز با وجود یک مرکز بودن، سالانه بیش از 500 عمل پیوند کبد انجام شده است و هرساله بیماران بسیاری از کشورهای مختلف به علت کیفیت بالای خدمات پزشکی و هزینه‌های پایین به این مرکز مراجعه و درمان می‌شوند.
این برنامه در ادامه گفت‎وگویی با دکتر ملک حسینی پزشک سوری معروف به پدر کبد خاورمیانه که این بیمارستان بزرگ خیریه، با طرح و تلاش وی شکل گرفته است، خواهد داشت تا در خصوص فعالیت‎های انجام شده در این مرکز صحبت شود.
تصاویری از اتاق عمل حین انجام عمل‎های پیوند و تصاویری از ساختمان بیمارستان نیز پخش می‌شود که پلان‌های هوایی آن با کوادکوپتر به ثبت رسیده است.
مستند «پیوند زندگی» به تهیه‎کنندگی و کارگردانی و تدوین حسین پروانه، تصویربرداری مهدی عاشوری، صدابرداری مهدی محمدی و تیتراژ سعید پروانه و گرافیک فرزانه عبادزاده و ترجمه ملاک انصاری، 6 بهمن، ساعت 21 به مدت 26 دقیقه به وقت تهران از شبکه العالم پخش می‎شود.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما