امروز سه شنبه  ۶ اسفند ۱۳۹۸

نسخه آزمایشی

مرکز آذربایجان شرقی سوگوار شهادت حضرت فاطمه(س)

مشاهده ۵۵
۱۳۹۸/۱۱/۰۶- ۱۲:۵۲
صداوسیمای مرکز آذربایجان شرقی در سالروز شهادت حضرت صدیقه کبری فاطمه زهرا(س) با برنامه‌های مختلفی مخاطبان را همراهی می‌کند.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، سیمای مرکز آذربایجان شرقی برنامه‌های «سحرلر»، «خانواده»، «تبریزیم» و «گئجه‌لر» را به صورت ویژه، با موضوع شهادت حضرت فاطمه روی آنتن می‌برد.

ویژه برنامه «در سوگ یاس» به تهیه‌کنندگی حسن بیل‌افکن، در سه قسمت از روز دوشنبه تقدیم سوگواران فاطمی می‌شود. در این ویژه برنامه با حضور حجج‌اسلام احمدی، همزبان، خیری، نوبری و ... به موضوعاتی چون حضرت فاطمه(س) و دفاع از ولایت، حضرت فاطمه ام‌ابیها، اسماء و القاب ایشان، زندگی سیاسی و اجتماعی آن حضرت، عفاف و حجاب از دیدگاه حضرت فاطمه(س)، جایگاه حضرت زهرا(س) از دیدگاه اهل تسنن و ... می‌پردازد. همچنین حضور مداحان و شعرای اهل بیت و اجرای تواشیح از دیگر آیتمهای برنامه «در سوگ یاس» است.

پخش سخنرانی‌های حجت‌الاسلام فروغی، وله‌ها و کلیپ های مرتبط، پوشش عزاداری‌های مردم تبریز و استان از دیگر برنامه‌های سیمای سهند است.

ویژه برنامه‌های «محفل فاطمی»، «نیلی‌ترین یاس»، «صدیقه شهیده»، «ریحانه»، «یاس کبود»، «بانوی بی نشان»، «راز گل سرخ»، «گوهر هستی»، «صدیقه کبری و یاقوت شکسته» از امروز و همچنین برنامه «یاس نبی» در روز شهادت بانوی دو عالم از رادیوی مرکز آذربایجان شرقی با شنوندگان همراه می‌شود. در این برنامه‌ها سیره عملی حضرت زهرا(س) و ارائه الگویی مناسب برای زندگی از رفتارهای اخلاقی و اجتماعی ایشان، تبیین می‌شود.

رادیو برون‌مرزی تبریز هم ویژه برنامه‌های «سلام دینله ییجی» به تهیه‌کنندگی علیرضا یلتقیان و گویندگی سجاددشتی، «مشکات» به تهیه‌کنندگی محمدرضا رحیمی و گویندگی ابوالفضل علایی، «ساچیلان شعاعلار» به تهیه‌کنندگی نسرین میلانی‌زاده و گویندگی ابوالفضل علایی، «چراغ» به تهیه‌کنندگی اکرم رضایی و گویندگی جعفر رضایی و «ویلایت شهیده سی» به تهیه‌کنندگی نسرین میلانی‌زاده و گویندگی سجاد دشتی را در این ایام روی آنتن می‌برد.

گفتنی است در این برنامه‌ها با دعوت از کارشناسان حوزه و دانشگاه، شعرای اهل بیت و مداحان آذری‌زبان، از ابعاد مختلف زندگی حضرت فاطمه(س) برای مخاطبان آذری زبان منطقه قفقاز و جمهوری آذربایجان گفته می‌شود.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما