امروز شنبه  ۲۵ مرداد ۱۳۹۹

نسخه آزمایشی

ارکستر سمفونیک صداوسیما «فجر۳۵» را آغاز می‌کند/جشن تولد ۲۵۰ سالگی

مشاهده ۲۶۶
۱۳۹۸/۱۱/۱۴- ۰۹:۵۹
ارکستر سمفونیک سازمان صداوسیما به رهبری آرش امینی با حضور یک نوازنده مطرح روسی اولین کنسرت رسمی سی و پنجمین جشنواره موسیقی فجر را افتتاح می‌کند.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، آرش امینی آهنگساز و رهبر ارکستر سمفونیک سازمان صداوسیما در گفت‌وگو با خبرنگار مهر ضمن اشاره به حضور این مجموعه موسیقایی در جریان برگزاری اولین کنسرت سی و پنجمین جشنواره موسیقی فجر توضیح داد: طبق برنامه‌ریزی‌های انجام گرفته برنامه پیش روی ارکستر سمفونیک سازمان صداوسیما که به نوعی اولین اجرای رسمی سی و پنجمین جشنواره موسیقی فجر محسوب می‌شود در دو بخش برگزار می‌شود.
وی افزود: با توجه به موضوعیت جشنواره موسیقی فجر که همزمان با ایام دهه فجر انقلاب اسلامی است قسمت اول برنامه با چند قطعه ایرانی از جمله «نیایش یزدان» حشمت سنجری که محتوایی آیینی-ملی دارد در نظر گرفته شده است. در بخش دوم کنسرت نیز به مناسبت اینکه سال ۲۰۲۰ با ۲۵۰ سالگی بتهوون هم‌زمان شده تصمیم داریم قطعاتی را با همین مناسبت اجرا کنیم که از آن جمله می‌توان به اورتور راگمونت اشاره کرد. ضمن اینکه اجرای سمفونی ۸ بتهوون با حضور گراف مورژا نوازنده شناخته شده کشور روسیه از دیگر بخش‌های کنسرت ارکستر سمفونیک سازمان صدا و سیما در اجرای افتتاحیه جشنواره موسیقی فجر خواهد بود.
این آهنگساز و رهبر ارکستر که در کارنامه کاری خود حضور در ارکسترها و مجموعه‌های مختلف حوزه موسیقی به چشم می‌خورد در ادامه صحبت‌های خود با اشاره به فعالیت‌های ارکستر سمفونیک سازمان صدا و سیما بیان کرد: مجموعه ارکستر سمفونیک سازمان صداوسیما مدتی است که با مدیریت محمدمهدی نراقیان در دفتر موسیقی و سرود سازمان صداوسیما فصل تازه‌ای از فعالیت‌های خود را آغاز کرده است. البته بعد از اینکه دوستان از بنده برای حضور در این مجموعه دعوت کردند، جلسات متعددی برای وضعیت ارکستر برگزار شد تا بتوانیم به وضعیت مناسب‌تری برسیم. به همین منظور در همین چهار ماه حدود ۲۵ نفر به مجموعه ارکستر اضافه شده‌اند که خوشبختانه در ارتقای روند کیفی ارکستر شرایط مطلوبی را به وجود آورده است.
ارکستر سمفونیک سازمان صداوسیما به رهبری آرش امینی ساعت ۱۸:۳۰ روز پنجشنبه ۲۴ بهمن در تالار وحدت تهران اولین کنسرت سی و پنجمین جشنواره موسیقی فجر را پیش روی مخاطبان قرار می‌دهد.
سی و پنجمین جشنواره موسیقی فجر به ریاست محمد اله یاری (مدیرکل دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی)، دبیری شاهین فرهت از چهارشنبه ۲۳ بهمن تا روز چهارشنبه ۳۰ بهمن در تالار وحدت، تالار رودکی، بنیاد آفرینش‌های هنری هنری نیاوران، تالار سوره حوزه هنری، مجموعه فرهنگی هنری برج آزادی و سالن میلاد نمایشگاه بین المللی میزبان مخاطبان خواهد بود. این در حالی است که ۸۲ گروه موسیقی در بخش‌های موسیقی دستگاهی، نواحی، کلاسیک، بین‌الملل، پاپ، ارکسترال، تلفیقی، بانوان، کودک و نوجوان با ۹۰ اجرا در ۸۰ نوبت به اجرای برنامه می‌پردازند.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما