امروز سه شنبه  ۶ خرداد ۱۳۹۹

نسخه آزمایشی

بهار در گلستان/ صدا ‌و سیمای گلستان به استقبال بهار می رود

مشاهده ۲۳۳
۱۳۹۸/۱۲/۱۴- ۱۱:۱۲
صدا‌وسیمای گلستان همزمان با آغاز فصل بهار و نو شدن طبیعت، با ویژه برنامه‌های گوناگونی به استقبال بهار 99 می‌رود.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، سیمای گلستان همزمان با فرا رسیدن نوروز 99 ویژه برنامه‌های متنوعی را تقدیم مخاطبان می‌کند.

ویژه برنامه‌ سال تحویل «لحظه آغاز» از ساعت 6 صبح به مدت 180 دقیقه روز اول فروردین تا دقایقی پس از لحظه تحویل سال با بینندگان همراه می‌شود. گزارش عیدانه، آداب و رسوم و سنن نوروزی مردم استان، معرفی اماکن مذهبی و گردشگری، اجرای زنده موسیقی‌های سنتی و پاپ، نمایش طنز و ... از آیتم‌های برنامه است.

برنامه‌ «بهار گلستان» به تهیه‌کنندگی و کارگردانی علیرضا کلانتری در 14 قسمت 75 دقیقه‌ای ساعت 21 ، با محور حمایت از رونق تولید و کار در فضایی کارخانه ای در ایام نوروز از سیمای مرکز پخش می‌شود. مسابقه طنز و سرگرمی، گفت‌وگو با ریش‌سفیدان درخصوص آداب و سنن قدیمی عید نوروز، دعوت از افرادی که کارهای خلاقانه در محور تولید، علم و فرهنگ در استان انجام دادند، جاذبه‌های دیدنی استان، پخش موسیقی زنده، دعوت از هنرمندان و اقوام مختلف استان، معرفی آداب و رسوم و آئین نوروزی اقوام مختلف استان و ... از بخش‌های برنامه است.

ویژه برنامه «آسمون ستاره» به تهیه‌کنندگی و کارگردانی حمیدرضا دنکوب، با رویکردی شاد و نوروزی، با هدف آموزش ویژه کودکان 6 تا 12 سال در استودیو اجرا می‌شود. این برنامه با آیتم‌های دید و بازدید، موسیقی‌های عیدانه، معرفی اماکن گردشگری استان، گزارش از بچه‌ها، زنگ ورزش، شیرین من، تصاویر ارسالی از طرف پدر و مادرها درباره شیرین کاری‌های کودکان و از تحصیل جا نمانی پخش می‌شود.

معاونت سیما همچنین برنامه‌های متعددی را در قالب‌های مختلف همچون، مستند، داستانی، تفریحی و سرگرمی و ... برای ایام نوروز تدارک دیده که از آن جمله می‌توان به «بهار روستا» و مستند «کوله‌گرد» اشاره کرد.

رادیو گلستان نیز به مناسبت نوروز برنامه‌های شاد و مختلفی را تدارک دیده است.

ویژه برنامه سال تحویل«ترجه»(شکوفه) به تهیه‌کنندگی عباس رسول‌آبادی، به صورت زنده از ساعت 6 تا زمان سال تحویل در محیطی کاملا شاد و مفرح روی آنتن می‌رود.

همچنین برنامه‌های«گلستان بهاری» از 28 اسفند تا 16 فروردین، از ساعت 9:30 تا 12:30 شنوندگان گلستانی را همراهی می‌کند. «بهار در گلستان» نیز عنوان برنامه‌ای است که به صورت زنده عصرها در ایام نوروز، از ساعت 18 تا 21 شنیده می‌شود.

مستند گزارشی «گلستان ایرانی کوچک» به تهیه‌کنندگی عباس رسول آبادی، از 28 اسفند ساعت 16:20 تا 16:30 ویژگی‌های گردشگری و تاریخی استان را روایت می‌کند. برنامه «نوروز در روستا» به تهیه‌کنندگی عباس رسول آبادی، با رویکرد توجه به رسم و رسوم اقوام استان گلستان، به ویژه روستانشینان از 28 اسفند تا 15 فروردین از ساعت 17:30 شنیده می‌شود.

همچنین مسابقه«چکه بروش»(دست زدن) به تهیه‌کنندگی و گزارشگری مرضیه اسدی، در دو گروه 2 نفری در قالب بازی‌های بومی محلی، استان شناسی و... در ایام نوروز روزهای زوج ساعت 16:30 به مدت 30 دقیقه روی آنتن می‌رود.

همچنین برنامه‌های«مله مله»(محله به محله) و «من زمین را دوست دارم» از دیگر پیش‌بینی‌های رادیو گلستان برای نوروز 99 است.

گفتنی است رادیو ترکمنی برون مرزی نیز با برنامه‌های متنوعی به استقبال سال 99 می‌رود.

برنامه «بهار بایرامی» در لحظه تحویل سال نو از ساعت 6 به مدت 180 دقیقه، با پخش پیام مقام معظم رهبری از رادیو ترکمنی پخش می‌شود. همچنین ویژه برنامه«نوروز بایرامی» با موضوع آداب و رسوم نوروز در بین ترکمن‌زبان‌های کشورهای آسیای میانه و قفقاز و مخصوصا ترکمنستانی‌ها، در 13 قسمت 10 دقیقه ای پخش می‌شود.

برنامه‌های«اولکام»در 13 قسمت 120 دقیقه‌ای، «در محضر آفتاب» به مدت 20 دقیقه، «چشمه ایمان» در 5 قسمت 25 دقیقه‌ای، «خانه و خانواده» در 8 قسمت 15 دقیقه‌ای و ... از دیگر تمهیدات این رادیو در نوروز است.

معاونت خبر مرکز نیز تولید و پخش 18 گزارش موضوعی نوروزی، 5 مستند گزارشی در قالب جاذبه‌های گردشگری، آداب و رسوم اقوام مختلف استان ویژه نوروز، فرهنگی و صنایع دستی و... 1 برنامه گفتگوی ویژه خبری، تهیه و ارسال اخبار تولیدی تلویزیونی و رادیویی به تهران و شبکه‌های سراسری را در ایام نوروز تدارک دیده است.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما