امروز سه شنبه  ۶ خرداد ۱۳۹۹

نسخه آزمایشی

نمایش‌های نوروزی رادیو نمایش

مشاهده ۱۴۸
۱۳۹۸/۱۲/۲۵- ۱۲:۱۹
اداره‌کل هنرهای نمایشی رادیو و رادیو نمایش، همزمان با فرا رسیدن آغاز سال 99 با پخش نمایش‌های رادیویی به استقبال بهار می‌رود.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، 121 قسمت نمایش جدید به سفارش شبکه‌های رادیویی در اداره‌کل هنر‌های نمایشی رادیو تولید شده که علاقه‌مندان می‌توانند شنونده آن از رادیو نمایش و سایر شبکه‌های رادیویی باشند.
سریال‌های ویژه نوروز، متناسب با موضوع و رویکرد شبکه‌های رادیویی نمایش ، معارف، قرآن، اقتصاد، جوان، ایران، صبا، فرهنگ، تهران، ورزش ساخته شده اند.
عناوین و اطلاعات برخی از نمایش‌های  نوروزی که ویژه نوروز 99 از رادیو نمایش و سایر شبکه‌های رادیویی پخش می‌شوند، بدین شرح است :
مجموعه‌های نمایشی«تا عید» به نویسندگی روح‌الله نوری و کارگردانی مهدی طهماسبی، قصه زندگی زنی به نام شوکت خانم است که قرار است با کمک خانواده برای عید آماده شوند. این مجموعه از 24 تا 29 اسفند ساعت 8:45 و «ساده خط خطی» به نویسندگی معصومه سلیمی‌نسب، انوش معظمی، مجید حیدری  و کارگردانی میرطاهر مظلومی، درباره سفر و کلاهبرداری‌های آن در نوروز است که از 2 تا 15 فروردین ساعت 20:15 از رادیو نمایش پخش می‌شوند.

نمایش«خانواده آقای نیلی» به نویسندگی داریوش روحی  و کارگردانی مهدی نمینی مقدم، داستان خانواده‌ای چهار نفره از قشر متوسط با قصه‌های طنز درباره موضوعات مختلف نوروز است که از 24 تا 29 اسفند ساعت  1:30 در رادیو نمایش به روی آنتن می‌رود.
نمایش 14 قسمتی «مرد نخستین» به نویسندگی داریوش روحی  و کارگردانی رضا عمرانی ، درباره سرگذشت پرفسور حسابی است که از 16 تا 29 اسفند ساعت 8:45 به روی آنتن  رادیو معارف می‌رود.
همچنین نمایش‌«ایام خوش نبات» در 8 قسمت، به نویسندگی یاسمن شکرگزار و کارگردانی مهدی طهماسبی با محور گذران زندگی زوج کهنسالی در ایام نوروز، از 2 تا 8 فروردین ساعت 1:30 از رادیو تهران شنیده می‌شود. نمایش «نوروز با فیروز» به نویسندگی‌ هانیه نجفی و کارگردانی نورالدین جوادیان، داستانی طنز درباره زن و شوهر میانسالی است که برای حل مشکلات مالی خود، یک ون خریداری کرده و در ایام نوروز به جابه جایی مسافران تهران و تهران‌گردی می‌پردازند که از 9 تا 15فروردین ساعت 1:30 به روی آنتن رادیو تهران می‌رود.
نمایش «کافه سیار» به نویسندگی بهرام اکبری  و کارگردانی مهرداد عشقیان، داستان زوج جوانی است که چند روز مانده به نوروز با هم ازدواج می‌کنند و در ایام نوروز برای ماه عسل به بندر عباس می روند و اتفاقاتی در این بین برایشان رخ می دهد .این نمایش از 2 تا 11 فروردین ساعت 1:30 از رادیو جوان پخش می‌شود.
نمایش چهارده  قسمتی «کوله گرد» به نویسندگی‌هاجر کوشکی  و کارگردانی ایوب آقاخانی درباره کتاب فروشی است که به دلیل کتاب نخریدن مردم شغلش را از دست می دهد و در ایام نوروز با خانواده اش به سفرهای ارزان قیمت می رود، این نمایش  از دوم تا پانزدهم فروردین ماه، به روی آنتن رادیو صبا می رود.
نمایش «آه به خاطر بلقیس» به نویسندگی سمیرا شکوهی  و کارگردانی بهرام  ابراهیمی داستان سه دوست قدیمی را روایت می‌کند که در ده  قسمت از دوم  تا دوازدهم فروردین ماه ساعت 3:00 از رادیو فرهنگ پخش می‌شود.
نمایش 14 قسمتی «همواره بهار» به نویسندگی  بابک صفی‌خانی و کارگردانی رامین پورایمان، به آیات و روایات اشاره شده به بهار و نوروز اختصاص دارد که از 2 تا 15 فروردین از رادیو قرآن شنوندگان را همراهی می‌کند.

نمایش «خانواده آقای بایرامی» در 14 قسمت  به نویسندگی روح الله نوری، کارگردانی مهدی طهماسبی،  درباره اتفاق هایی در یک خانواده ایرانی با نگاهی طنز است . این نمایش از 2 تا 13 فروردین از رادیو اقتصاد  پخش می‌شود.
نمایش «ستاره قطبی» به نویسندگی مریم تاجیک  و کارگردانی مهرداد مهماندوست ، داستان زندگی یک مربی ورزش پاراالمپیک است که از 1 تا 13 فروردین تقدیم مخاطبان رادیو ورزش می‌شود.
گفتنی است نمایش « پنج مضحکه در پایتخت » به نویسندگی پوریا موسوی و کارگردانی بهرام سروری نژاد ، درباره آشنایی با میر نوروزی و کاربردهای آن در بستر فرهنگ فارسی است. این نمایش از 2 تا 12 فروردین ساعت 22:30 از رادیو ایران پخش می‌شود.
این آثار با هنرمندی بازیگران، تهیه‌کنندگان، افکتور‌ها و صدابرداران، کارگردانان و نویسندگان اداره‌کل هنر‌های نمایشی رادیو برای پخش نوروزی از رادیو نمایش و سایر شبکه‌های رادیویی تهیه شده اند.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما