امروز سه شنبه  ۶ خرداد ۱۳۹۹

نسخه آزمایشی

مستندهای نفس گیر و جذاب در نوروز 99

مشاهده ۲۴۸
۱۳۹۸/۱۲/۲۶- ۱۵:۴۲
نوروز 99 تازه ترین مستندهای دیدنی و جذاب از ایران و سراسر جهان از آنتن شبکه‌های سیما پخش می‌شود.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی؛ گلچینی از بهترین و جدیدترین مجموعه مستندهای ایرانی و خارجی را برای پخش در تعطیلات نوروز 99 از شبکه‌های سیما روی آنتن می رود.

*** مستند «حیات وحش» از جمله مستندهایی است که در ایام نوروز ساعت 16 روی آنتن شبکه یک می رود.

*** «باران بهاری» مستندی است گزارشی و معارفی که متناسب با مناسبت‌های مذهبی رجب و شعبان هر روز ساعت 13:30 روانه آنتن شبکه دو می‌شود. همچنین مستندهای نوروزی از دیگر تدارکات این شبکه است که شامل تازه ترین مستندهای دیدنی و جذاب از سراسر جهان شده و هر روز ساعت 5:30 در جدول پخش نوروزی شبکه دو قرارگرفته است.

*** مستند ۱۴ قسمتی «دست ها و نشانه‌ها» به کارگردانی سعید شاه حسینی و تهیه کنندگی علی صیدی، هر روز ساعت 16:30 از شبکه چهار پخش می‌شود. در هر قسمت از این مستند یک هنرمند دست در نقطه ای از ایران زمین مشغول به هنرمندی در یکی از هنرهای دستی است، معرفی می‌شود. عناوین برخی قسمت ها عبارت است از: سفالگری، مینای شیشه، سوزن دوزی، گوهر، سراجی و ... .

*** مستند نوروزی شبکه پنج با نام «چشم اندازهای نامکشوف» با موضوع حیات وحش در ۱۴ قسمت در ایام نوروز مهمان خانه مخاطبان می‌شود. این مستند درباره طبیعت دست نخورده کشورهای مختلف و جانداران آن منطقه خاص است که در هر قسمت به کشوری سفر کرده و در مورد طبیعت آنجا صحبت می‌شود.

*** شبکه سلامت با «مستند سلامت»، «بازی‌های ذهن»، «امداد هوایی» و «از دکتر بپرس» در نوروز همراه مخاطبان خود خواهد بود.

* از برنامه‌های جذاب و دیدنی و پرمخاطب شبکه سلامت می توان «مستند سلامت» را نام برد. مستندهایی که به بررسی نقش اندام های مختلف بدن انسان پرداخته و پیشرفت های طب را در موارد گوناگون به تصویر می‌کشد.

* «بازی‌های ذهن» مستند دیگری است، که از بازی و توهم در ذهن سخن می‌گوید و عملکرد مغز و پیچیدگی‌های آن را به تصویر می‌کشد به گونه ای که در پایان متوجه می‌شویم هیچ چیز آن طور که به نظر می رسد، وجود ندارد. «بازی‌های ذهن» مجموعه جذاب و پیچیده است که به ما می آموزد که نباید هیچ چیزی را در مورد آن جدی گرفت. این مستند علاوه بر جذابیت فراوان با زیرنویس از شبکه سلامت پخش می‌شود و به ناشنوایان این فرصت را می دهد تا از مشاهده آن لذت برند.

* «امداد هوایی» مستندی است از روش های امداد پروازی و در آن یک گروه امدادی تلاش می‌کنند در اسرع وقت با هلی کوپتر به بالین مصدومان حادثه دیده رسیده و آنها را به بیمارستان اعزام کنند. این مستند زوایای مختلف کار در بخش های امداد رسانی را به تصویر می‌کشد. سرعت عمل و دقت در انتقال مصدومان از جذابیت های این مستند به شمار می رود. * «از دکتر بپرس» مستندی پزشکی ـ اجتماعی است که هر روز در ایام نوروز پخش و در آن به سوالات روزمره مردم پاسخ داده می‌شود.

*** مستند‌های نوروزی که شامل تازه‌ترین مستند‌های دیدنی و جذاب از سراسر جهان شده و به مدت 14 روز در جدول پخش نوروزی شبکه امید قرارگرفته است.

*** گروه تولید شبکه مستند چندین مجموعه مستند و تولیدات جدیدی را برای پخش در نوروز 99 تدارک دیده است که از جمله آنها می توان به «همسایه آسمان»، «عروس ایران»، «دوست ما، زاگرس» و ... اشاره کرد.

* «همسایه آسمان» به تهیه کنندگی آرش جعفریان و کارگردانی سیدحامد کاشانی در 15 قسمت به جاذبه‌های گردشگری کردستان پرداخته و تصاویر بکر و کمتر دیده شده ای از این استان مثل چشمه بل، غار کرفتو، چهل چشمه و.. را پیش روی مخاطبان می‌گذارد. این مستند از جمعه 1 فروردین ساعت 22 به مدت 15 شب روی آنتن شبکه مستند می‌رود.

* «عروس ایران» از تولیدات شبکه مستند هم در 10 قسمت 30 دقیقه ای به آیین‌های سنتی اقوام در نقاط مختلف ایران پرداخته است. این مجموعه مستند از شنبه دو فروردین ساعت 17 پخش می‌شود.

* «دوست ما، زاگرس» به کارگردانی پرهام دیباج و تهیه کنندگی محمد علوی هم به طبیعت ایران پرداخته است و سه شنبه 12 فروردین ساعت 17 پخش خواهد شد.

* گروه تأمین برنامه شبکه مستند نیز برای ایام عید پخش مجموعه مستندهای جذاب و دیدنی را تدارک دیده که در زمان‌های مختلف تقدیم مخاطبان می‌شود.

* جدول پخش شبکه مستند از شنبه 24 اسفند نوروزی می‌شود و این شبکه همچنین جشنواره‌ای از بهترین آثار جهان را هم در ایام نوروز روی آنتن می‌برد.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما