امروز دوشنبه  ۷ مهر ۱۳۹۹

نسخه آزمایشی

نوروز از صدا و سیمای خراسان رضوی
نوروز از صدا و سیمای خراسان رضوی

در قاب جادو از سرزمین امام رئوف

مشاهده ۲۹۵
۱۳۹۸/۱۲/۲۷- ۱۱:۰۸
تعداد بازدید:295
صداوسیمای خراسان رضوی با برنامه‌های متنوع در نوروز 99با مخاطبان همراه می‌شود.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، سیمای خراسان رضوی با پخش زنده  ویژه برنامه مراسم سال تحویل به تهیه کنندگی سید محسن ناطقی به استقبال بهار 99 می رود. از آیتم های این برنامه می توان پخش زنده حرم، تواشیح، وله تبریک و شهیدان مدافع حرم نام برد.

برنامه «بهار فیروزه‌ای» با آیتم های مسابقه، سرود، سفره هفت سین، گپ عیدانه، گزارش ویژه، وله تبریک و مسابقه پیامکی به تهیه کنندگی سید محسن ناطقی و کارگردانی مسعود توجهی در 15 قسمت 55 دقیقه ای قدم در بهار 99 می‌گذارد.

برنامه‌های در مسیر زندگی، آبنبات چوبی، گزارش پنج، صبح خراسانی و معرکه از دیگر برنامه‌هایی هستند که به صورت ویژه به نوروز 99 خواهند پرداخت.

روز شیرین، نوروز شیرین ویژه برنامه صدای خراسان رضوی است که در بخش صبحگاهی ایام پایانی سال 98 و روزهای آغازین سال 99 پخش خواهد شد. این برنامه سعی دارد تا در قالب یک برنامه ترکیبی ساده و در ساختار کلامی‌پیامی ضمن ارتباط با برخی از نهادها و سازمان‌های حوزه خدمات سفر، اطلاعات و پیام های لازم نوروزی را به مخاطبان به ویژه زائران و مسافران رسانده و لحاظتی شاد و با نشاط برای شنوندگان فراهم آورد.

از آیتم های روز شیرین، نوروز شیرین که به تهیه کنندگی مصطفی اعلمی تولید خواهد شد می توان به اشعار بهاریه، حرف های شیرین، سرود و ترانه‌های بهاری، ارتباط با گزارشگران راهیان نور و گزارش  از شهرستان‌های مختلف استان نام برد.

برنامه «صد سال به این سالها» نیز در دو مرحله قبل سال تحویل و روزهای ابتدایی سال 99 از صدای خراسان رضوی پخش خواهد شد.

توجه به آداب میزبانی و مهمانی، پوشش جشن‌ها، توجه به شعار سال، استفاده از اشعار و غزل های مناسب ایام بهار و نوروز، معرفی جاذبه‌های گردشگری شهرستان‌های استان و توجه به برخی از مفاهیم در حوزه سبک زندگی ایرانی اسلامی از برخی‌های محورهای موضوعی این برنامه می‌باشد.

این برنامه به تهیه کنندگی رضا سلیمانی، گویندگی ریحانه شادمان و احسان کاشانی، گزارشگری پریسا منفرد و جواد حسن زاده و صدا برداری امیر دادور پخش می‌شود.

مسابقه «هفت سین» ویژه برنامه رادیویی است که در ایام نوروز هر سال از شبکه استانی صدای خراسان رضوی پخش می‌شود. این برنامه با هدف تقویت اطلاعات عمومی و تشویق مخاطب به رقابت های سالم و سازنده پخش می‌شود.

مسابقه هفت سین سعی می‌کند تا با طرح سؤالات متعددی در زمین‌های مختلف فضایی شاد و هیجان انگیز به شرکت کنندگانش القاء کند.

این مسابقه به تهیه کنندگی مهدی مقدس زاده، گویندگی علی دهقانی، صدا برداری امیر داور، دستیاری پروین قربانی و ارتباطات زهرا محمدی در نوروز 99 روی آنتن خواهد رفت.

 رادیو زیارت خراسان رضوی نیز با تولید برنامه احسن الحال در 14 برنامه 15 دقیقه ای با شعار حال مرا خوب کن به استقبال بهار 99 می رود.

برنامه‌های مهمان داریم، گفت‌وگوی ویژه، برنامه ویژه تحویل سال از دیگر برنامه‌های رادیو زیارت برای نوروز است.

 فضای مجازی صدا و سیمای خراسان رضوی نیز برنامه‌های گسترده‌ای برای نوروز 99 در دست تولید دارد که از جمله این برنامه‌ها می توان به تولید 10 قسمت ویدئو کامنت با موضوع نوروز، آداب و رسوم، ویژگی‌های استان از جمله جاذبه‌های گردشگری، فرهنگ عامه و توصیه‌های مفید ویژه ایام نوروز، تولید یک قسمت انیمیشن با موضوع نوروز، انتشار حد اقل 300 خبر نوروزی، معرفی دیدنی‌های استان در قالب ویدئوهای جذاب در 30 قسمت، تولید 5 اینفوگرافی، تولید 2 قسمت مستند مصاحبه محور پارادوکس نوروزی، تولید 11 قسمت پادوکس، معرفی جاذبه‌های تاریخی فرهنگی و هنری استان اشاره نمود.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما