امروز پنج شنبه  ۸ آبان ۱۳۹۹

نسخه آزمایشی

تدارک شبکه استانی دنا برای نوروز99

مشاهده ۴۹۰
۱۳۹۸/۱۲/۲۸- ۱۰:۲۲
صدا‌وسیمای شبکه استانی دنا برای گرامیداشت آداب و رسوم کهن مردم کهگیلویه و بویراحمد در گرامیداشت نوروز 99 و آغاز سال جدید، برناه‌های ویژه‌ای تدارک دیده است.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، سیمای مرکز کهگیلویه و بویراحمد در روز 29 اسفند، برنامه ویژه تحویل سال را به‎صورت زنده به‎مدت 180 دقیقه با محورهای توجه به آداب سنن و فرهنگ عشایر، روستائیان و مردم استان کهگیلویه و بویراحمد روی آنتن می‌برد.
سیمای دنا با حضور چهرهای علمی، نخبگان استان، پخش آیین و سنت‌های رسوم پسندیده مردم کهگیلویه و بویراحمد در گرامیداشت عید نوروز در شب 29  اسفند از ساعت 22 به استقبال سال نو می‌رود. این برنامه به تهیه‌کنندگی کامران پاک‌منش، با دعوت از خواننده‌های هم استانی و استان‌های همجوار، فضای شاد و مفرح را برای بینندگان شبکه دنا ایجاد می‌کند. معرفی جاذبه‌های گردشگری، آداب و رسوم مردم استان در گرامیداشت عید نوروز رسم کهن ایرانی، دید و بازید هم استانی از همدیگر، خانه تکانی، کمک به همدیگر، رسم عیدی دادان و عیدی گرفتن ، پخش آداب و سنن چاله‌گرمی‌ که از زمان قدیم تاکنون در میان عشایر، روستائیان و مردم این خطه رواج داشته و ... از بخش‌های برنامه است.

صدای دنا همزمان با لحظات تحویل سال نو از ساعت 6  بامداد روز اول فروردین، ویژه برنامه«آیه بهار» به تهیه‌کنندگی فریبا پورعلی ، را با حضور هنرمندان، خوانندگان و شخصیت‌های علمی و فرهنگی استان پخش می‌کند.

توجه به حال و هوای معنوی لحظات تحویل سال، سرودهای محلی، نمایش های طنز، پخش پیام رهبری در موضوع شعار سال، گزارش از آداب و رسوم مردم استان، گزارش از مسافران نوروزی، آداب و رسوم بومی و محلی عید، گردشگری، ارتباط با سایر مراکز، پویش مهربانی، آموزش رانندگی ایمن، پخش موسیقی‌های شادو ... از آیتم‌های این برنامه 200 دقیقه‌ای است.

خبر مرکز مرکز کهگیلویه و بویراحمد در نوروز 99 با یک بخش خبری ساعت 20 در سیما و دو بخش خبری رادیو در ساعت11 صبح و 16 عصر مخاطبان را همراهی می‌کند.گزارش‌های خبری متنوع با هدف معرفی ظرفیت‌ها و جاذبه‌های گردشگری، معرفی آداب و رسوم شهرهای مختلف استان، تولید گزارش با موضوع شعار سال و ..... از  اقدامات معاونت خبر صدا‌وسیمای مرکز کهگیلویه و بویراحمد است.


متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است
اخبار مرتبط

امتیاز شما