امروز چهارشنبه  ۵ آذر ۱۳۹۹

نسخه آزمایشی

آموزش تعطیلی نمی‌شناسد

مشاهده ۸۳۰
۱۳۹۹/۰۱/۱۹- ۱۴:۱۱
در پی تعطیلات مدارس و دانشگاه ها شورای راهبردی معاونت توسعه و فناوری رسانه ملی و امور معاونت آموزش تعاملی برای آموزش مجازی ایجاد شد.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، با توجه به حال و هوای روزهای پایانی سال 98 و گرایش غالب محیط های کاری و کارمندان به دورکاری و پرهیز از حضور فیزیکی در سازمان‌ها و ادارات و با وجود معضلات متعددی که ایجاد کرد، فرصتی مغتنم و مستتر را پدید آورد تا همکاران به مطالعه، تحقیق و تفحص علمی‌ بپردازند و در واقع به نحوی تیغه ­های اره دانش و معلومات را در این زمان فراغت اجباری  تیز و بران کنند تا پس از حل معضل همه گیری ویروس کرونا با توانی مضاعف به حل مشکلات و موانع کاری بپردازند .

بر اساس این رویکرد، تفاهمی‌ بین شورای راهبردی معاونت توسعه و فناوری رسانه و امور آموزش معاونت صورت پذیرفت تا با استفاده از پتانسیل­ های مشترک علمی و اجرایی، آموزش های مجازی در ایام نوروز تدارک و برگزار شود. در این زمینه پس از هماهنگی با مدیران ارشد معاونت مقرر شد تا با همکاری نخبگان مجموعه ­ها مواردی را که بیشتر برای مخاطبان فنی سازمان در تهران و مراکز مفید است را پیشنهاد دهند. از بین عناوین پیشنهادی، 21 عنوان تایید و برای بازه­ زمانی 5 تا 20 فروردین ماه 1399 برنامه‌ریزی صورت گرفت. در ادامه برای سهولت دسترسی مخاطبان و اساتید و پرهیز از دشواری­ های احتمالی،  سعی شد تا از بسترهای شبکه‌های اجتماعی متعارف مبتنی بر تلفن همراه و مورد استفاده غالب مخاطبان در سراسر کشور استفاده شود.

این گزارش می افزاید، این رویدادها در کانال‌های مختلف اطلاع‌رسانی معاونت به صورت مستمر اطلاع رسانی و برای ارزیابی این ارایه­ ها نیز نظرسنجی­ هایی به صورت الکترونیکی و آنلاین طراحی و از نظرات مخاطبان برای بهبود برنامه­ های آتی بهره مند شدیم.

شایان ذکر است که محتواهای ارایه‌ها شامل پاورپوینت و فیلم های ضبط شده در سایت اینترنتی امور آموزش و معاونت توسعه فناوری رسانه به آدرس " TD.irib.ir " در بخش منابع سمینارها به منظور مراجعات آتی و بهره مندی همکاران محترم  بارگذاری شده است.

شعار همیشگی ما «آموزش مستمر، محور توسعه پایدار» است و امید است این فعالیت ها گامی‌برای تحقق این مهم بوده باشد.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما