امروز سه شنبه  ۱ مهر ۱۳۹۹

نسخه آزمایشی

رشد استعدادهای بومی در تلویزیون

مشاهده ۴۱۷
۱۳۹۹/۰۲/۱۰- ۱۰:۵۶
روزنامه جام جم امروز 9اردبیهشت یادداشتی محمود جعفری(بازیگر)، با عنوان رشد استعدادهای بومی در تلویزیون منتشر کرده است.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، در این یادداشت آمده است:

 شیوع کرونا نه فقط باعث شد که بسیاری از صنوف تعطیل شوند بلکه با تعطیلی سینما و تئاتر رویکرد مخاطبان به تلویزیون دوچندان شد و حتی وقتی فیلمی را روانه اکران آنلاین کردند باز هم برای کمک به تماشای فیلم دست به دامن تلویزیون شدند.

اینها همه نشان دهنده آن است که همچنان قدرت فرهنگی تلویزیون بالاست و درتمام نقاط ایران از مراکز استان‌ها تا نقاط دورافتاده همچنان تلویزیون و برنامه‌هایش هستند که مخاطب دارند.جامعه ای پویا و درخشان است که به لحاظ فرهنگی رشد کرده باشد و این رشد می تواند با تنوع محصولات فرهنگی سرگرم کننده به خصوص در تلویزیون به اوج برسد.

نه تنها باید از تلویزیون‌های مراکز استان حمایت کنند که خودشان با استفاده از هنرمندان بومی محصول تولید کنند بلکه باید سنت تولید محصولات نمایشی در نقاط خارج از مرکز بیش از پیش تقویت شوند.

مردم ما تلویزیون را دوست دارند و به عنوان جزیی از مسایل زندگی شان به تماشای آن می‌پردازند و حالا سازندگان هم می‌توانند با رجوع به فرهنگ مناطق مختلف ایران و در دستورکار قرار دادن سریالهای بومی‌کاری کنند که ایرانیان به معنای واقعی کلمه حس کنند که تلویزیون مال خودشان است. همان طور که فروشگاههای زنجیره ای تا دل شهرستانها رفته اند به همان گونه نیاز است که سریال سازان ما نیز برای روایت داستان‌های جذاب تا دل شهرستان‌ها و حتی روستاهای دور از مرکز بروند و کاری کنند که مردم خود واقعیشان را در سریالها ببینند.

درست است که تجمع امکانات در مراکز استانها کار تولید در نقاط دورافتاده را سخت‌تر می‌کند ولی عاقبت به‌خیری که برای سریال سازان در نقاط دورازمرکز هست دوچندان می‌شود چون هم میتوانند کمبودها را وارد فضای داستانی سریال‌ها کنند و هم استعدادهای بومی را رشد دهند.

 

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما