امروز سه شنبه  ۲۴ تير ۱۳۹۹

نسخه آزمایشی

کیت‌های ایرانی تشخیص کرونا در «+چرخ» / بررسی واکسن‌های در دست ساخت ایران برای کووید-19

مشاهده ۱۰۳
۱۳۹۹/۰۲/۲۹- ۱۱:۰۰
ویژه‌برنامه‌ «+چرخ» امروز، دوشنبه 29 اردیبهشت، با بررسی کیت‌های ایرانی تشخیص کرونا و واکسن‌های در دست ساخت ایران برای کووید19، روی آنتن شبکه‌ چهار می‌رود.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، در این قسمت از برنامه‌ «+چرخ»، حافظ آهی به‌عنوان مجری-کارشناس «+چرخ» با دکتر کیهان آزادمنش، مدیر گروه ویروس‌شناسی انستیتو پاستور گفت‌وگو می‎کند.
گزارش‌های انستیتو پاستور ایران نشان می‌دهد در حال حاضر توانایی تشخیص کووید19 در همه‌ی استان‌های کشور وجود دارد و آزمایشگاه‌های تشخیص کرونا از سه آزمایشگاه به 120 آزمایشگاه رسیده است. این آزمایشگاه‌ها می‌توانند روزانه کارهای تشخیص و مولکولی کووید19 را در حد 15 هزار آزمایش انجام دهند. تست‌‌های تشخیصی کووید19 به دو قسمت اساسی تقسیم می ‌شوند؛ تست‌های مولکولی که تست‌های بسیار سختی هستند اما وجود ویروس را در بدن ثابت می‌کنند و در کنار آن تست‌های سرولوژی یا مبتنی بر آنتی‌بادی که آثار وجود ویروس در بدن را بررسی می‌کنند. رئیس انستیتو پاستور ایران اخیرا خبر داده است، مطالعات برای ساخت واکسن کووید19- در این انستیتو با جدیت آغاز شده و محققان ایرانی در حال کار بر روی شش محور احتمالی برای ساخت این واکسن و انتخاب محوری که بیشترین شانس ساخت را دارد، هستند.
مجله‌ تصویری «+چرخ» مهم‌ترین رویدادهای علم و فناوری و مسائل روزمره‌ زندگی را با تمرکز بر تحولات علمی درباره‌ ویروس کرونا و با نگاهی تخصصی و به‌زبانی ساده و با حضور کارشناسان، اساتید دانشگاه و نخبگان بررسی و واکاوی می‌کند.
«+چرخ» در ماه مبارک رمضان از شنبه تا چهارشنبه، از ساعت 14:30 به‌صورت زنده و تکرار آن ساعت 20:30 از شبکه‌ چهار پخش می‌شود. مجری «چرخ» حافظ آهی است و محمد جباری سردبیری برنامه و الهه بهبودی تهیه‌کنندگی «+چرخ» را بر عهده دارند.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما