امروز چهارشنبه  ۹ مهر ۱۳۹۹

نسخه آزمایشی

ارمغان صداوسیمای خراسان رضوی در عید بزرگ بندگی

مشاهده ۱۹۸
۱۳۹۹/۰۲/۳۰- ۱۱:۲۳
شبکه استانی صداوسیمای خراسان رضوی به مناسبت عید سعید فطر ویژه برنامه‌هایی را برای پخش تهیه و تدارک دیده است.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، عید فطر از مهمترین اعیاد و جشن‌های بسیار مهم مسلمانان محسوب می‌شود و روزی است که روزه‎داران پاداش یک ماه عبادت و کوشش خود را دریافت می‌کنند از این رو صداوسیمای خراسان رضوی با ویژه برنامه‌هایی متنوع، لحظات شادی را برای مخاطبان خود به ارمغان می‌آورد.

سیمای خراسان رضوی
سیمای خراسان رضوی نیز  با دو برنامه «عید بندگی» و «عید عاشقان» لحظات شاد و مفرحی را به بینندگان خود هدیه می‌کند.
برنامه «عید بندگی» در دو قسمت 60 دقیقه‎ای با آیت‎های جهش تولید، سرود، تبریکات عید، نمایش طنز، وله، گپ عیدانه به تهیه‎کنندگی سید محسن ناطقی روی آنتن می‎رود.
همچنین برنامه «عید عاشقان» در دو قسمت 90 دقیقه‌ای با آیتم‎های خواننده زنده، نمایش طنز، گزارشگر، گفت‎وگو با هنرمندان و ورزشکاران، دوبله مشهدی، مدافعان سلامت و مسابقه پیامکی به تهیه‎کنندگی عباس غلام‎پور و کارگردانی رضا سالار در این ایام  پخش می‎شود.

همچنین سیمای خراسان رضوی آمادگی پخش زنده نماز پر شکوه عید فطر در صورت فراهم شدن شرایط و ارتباط با حرم حضرت رضا(ع) و مشارکت مردم از طریق پیامک را در روز عیدسعید فطر دارد.

رادیو خراسان رضوی
رادیو خراسان رضوی با برنامه زنده «جشن بندگی» در روزهای تعطیلات عید فطر از ساعت ۹ تا ۱۲ به‌ صورت زنده پخش می‎شود. این ویژه برنامه ترکیبی نمایشی سعی دارد فضایی شادمانه پس از یک ماه روزه داری برای مخاطبان ایجاد کند. این برنامه با محورهای آداب و رسوم مردم خراسان در عید فطر، مواسات و همدلی، ارتقاء رفتارهای اجتماعی و ترویج صبر و قناعت و کمک به همنوعان و ذکر مصادیقی از برکات ماه مبارک رمضان در رفتارهای اجتماعی مشخصا در زمان بحران کرونا تهیه و تولید شده است. بخش‎های مختلف این برنامه  شامل نمایش کوتاه طنز، میهمان هنرمند، کارشناس مذهبی، گزارش، بسته‌های صوتی از جمله آشنایی با اداب و رسوم فارسی زبانانی که در همسایگی کشور ما هستند مثل افغانستان، پیامک و تلفن‌های مردمی، استفاده از فرصت رادیو نما و دریافت عکس‌های عید فطر مردمی آماده شده است. تهیه‎کنندگان این برنامه محمد کمالی و سمانه رفیعی، گویندگان امیرحسین کشوری و ریحانه شادمان، گزارشگران بهروز وطن دوست، مرضیه رحیمی و حسین ضیایی و نویسندگان آن شیوا سالاری و هادی پورحسین هستند. محجوبه باغبان نیز صدابرداری برنامه زنده «جشن بندگی» را برعهده دارد.

رادیو زیارت
رادیو زیارت نیز به‌منظور ایجاد فضایی شاد و باطراوت ویژه برنامه «جشن بندگی» را در دو قسمت به‎صورت زنده پخش می‎کند.
این برنامه که به تهیه‎کنندگی امیررضا رئوف و با اجرای میثم مسرور پخش می‌شود در هر دو روز از ساعت 9 صبح تا 12، به‎مدت 180 دقیقه تهیه و پخش می‎شود. اعمال روز عید فطر و مباحث مربوط به فطریه، احکام کاربردی مربوط به روزه‌های قضا و کفاره و فطریه، پیامک و تلفن و تبریک‎های مخاطبان، ارتباط با نمایندگی‌های آستان قدس در سراسر کشور، تشریح خدمات و طرح مواسات و کمک‎های مردمی، گزارش‎هایی با رویکرد عیدانه درمحل‎هایی که کمک مردمی انجام می‌شود، عید فطر در اقصی نقاط کشورهای اسلامی و آداب و رسوم آن‎ها و اهمیت روز فطر در آن کشورهای مختلف، روایت و داستان‎های عید فطر از قبل از انقلاب و انقلاب، زندگی اهل بیت علیهم السلام، شادی‌های حلال و روایات لطیفه و طنز برای شادی بخش، ارتباط با هنرمندانی که در حوزه زیارت و عید فطر آثار هنری داشته‎اند از مهم‎ترین بخش‎های این برنامه است.
از سویی دیگر با توجه به فضای معنوی و شاد عید فطر، رادیو زیارت برنامه‌ای دیگر را با موضوع عید فطر و با فضای شاد برای پخش در بعداز ظهرهای روز عید درنظر گرفته است. این برنامه با عنوان «شکر بندگی» از ساعت 19 تا 21، به‎مدت 120 دقیقه از استودیو حرم مطهر به‎صورت زنده پخش می‎شود. «شکر بندگی» با هدف ایجاد فضای شاد در بین مخاطبان  و با موضوعات متنوعی پخش می‌شود که اهم موضوعات آن عبارتند از رسومات عید فطر در شهرستان‎ها و قومیت‎های مختلف، مسابقه، گزارش‎های شاد و شادی حلال، بررسی سیره اهل بیت علیهم السلام پیرامون عید فطر، پویش‎های مردمی در ماه مبارک رمضان و پویش مواسات، احکام عید فطر و فطریه و شرایط پرداخت و نحوه محاسبه کفاره، ارتباط با هنرمندان فعال در زمینه عید فطر و همچنین اختتامیه مسابقه بین‎المللی قرآن کریم از مهم‎ترین بخش‎های «شکر بندگی» است. این برنامه به تهیه‎کنندگی محمدجواد دهقان و با اجرای مهران کاظمی‌پخش می‎شود.

معاونت خبر خراسان رضوی نیز در عید فطر با تهیه گزارش‌هایی از محدودیت ورود به مشهد برای پیشگیری از هجوم مسافر در تعطیلات پیش رو،گزارش از پایان ماه مبارک رمضان، گزارشی از حفظ دستاوردهای معنوی ماه مبارک رمضان، گزارشی از فطریه و اهمیت آن به‎ویژه در شرایط فعلی، گزارش از عید فطر و تقسیم این عید بزرگ با نیازمندان، پوشش نماز عید فطر در سطح شهر مشهد و همه شهرستان‎ها در صورت فراهم شدن شرایط برپایی نماز تهیه می‎کند.

رادیو دری برون مرزی نیز با هدف تثبیت سنت‎های دینی و فرهنگی عید فطر و نهادینه کردن آن در ذهن جوانان و نوجوانان و ایجاد فضای شاد اجتماعی در بین خانواده‌ها در تعطیلات فطر برنامه‌ای به نام «شکرانه عیدم پخش می‎کند.

همچنین برنامه «عاشقانه‌های بندگی» هم برنامه‌ای مفرح و موزیکال عیدانه است که برای فرح بخش کردن فضای عید مخاطبان با پخش موزیک و نماهنگ‎های زیبا با رویکرد ایجاد فضای شاد مؤمنانه با نظر داشت رویکردهای مثبت که در سنت گرامیداشت عید فطر وجود دارد و تقویت ارتقا و ماندگاری این اعیاد مهم در ذهن نسل جوان و خانواده‌ها آماده پخش است.

فضای مجازی خراسان رضوی هم در عید سعید فطر با تولید 4 ویدئو کامنت، 2 پوستر، 4 عکس نوشت و 2 اینفوگرافی به استقبال این عید بندگی می‌رود.

 

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما