امروز شنبه  ۱۰ خرداد ۱۳۹۹

نسخه آزمایشی

شبکه پنج سیما در روز جهانی قدس

مشاهده ۹۵
۱۳۹۹/۰۲/۳۱- ۱۲:۱۱
شبکه پنج سیما، هم‎زمان با آخرین جمعه ماه مبارک رمضان و روز جهانی قدس جمعه دوم خرداد، با فیلم سینمایی «هیام»، مستند «قاب مقاومت»، ویژه برنامه «به خانه بر می‌گردیم» و.. با مخاطبان همراه می‌شود.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، فیلم سینمایی «هیام» به کارگردانی محمد درمنش پنجشنبه اول خرداد، ساعت 10:45 از شبکه پنج سیما پخش می‌شود.
در خلاصه این فیلم آمده است: هیام و حسان که در دانشگاه با هم آشنا شده‎اند با هم ازدواج می‌کنند. آن‎ها می‎خواهند برای دیدن والدین حسان به انگلیس بروند که سربازان اسرائیلی به بهانه واهی آن‎ها را در ایست بازرسی معطل می‌کنند و زمانیکه حسان می‌گوید که تبعه انگلیس است و حق ندارند که با او این رفتار را داشته باشند او را بازداشت می‌کنند و مامور ویژه بازداشتگاه بعد از اینکه یک ردیاب در موبایل او جاساز می‌کند او را آزاد می‎کند. مامور ویژه به دنبال فردی به نام صباح می‌گردد که خرابکاری‌های زیادی کرده و تعداد زیادی از نظامیان اسرائیلی را کشته است و فکر می‌کند که آن شخص هیام است. صباح، خاله هیام است و در یک عملیات کشته می‎شود و زمانیکه حسان می‎خواهد نزد والدینش برود، هیام با او نمی رود و .....
جهاد سعد، ریم علی ، کفاح الخوص،عابد فهد،سامر عمران، رنا جمول و.... بازیگران این فیلم سینمایی هستد.
مستند «قاب مقاومت» روز جمعه دوم خرداد، مقارن با روز جهانی قدس ساعت 10، از شبکه پنج سیما پخش می‌شود.
مستند «قاب مقاومت» محصول 2020 کاری از امور بین‌الملل دفتر لندن است که زندگی خانم سارا راسل که در لندن زندگی می‌کند و به دین اسلام و مذهب تشیع تشرف پیدا کرده است، را به نمایش می‎گذارد. وی حضور موثری در فعالیت‎های راهپیمایی قدس در لندن دارد و بوسیله عکاسی و برگزاری نمایشگاه عکس، مقاومت را به نمایش درمی‎آورد.
ویژه‌ برنامه «به خانه بر می‌گردیم» در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان معطوف به روز جهانی قدس و هفته جمعیت است. ویژه‌ برنامه «به خانه بر می‌گردیم» جمعه دوم خرداد‌‌ماه مانند هفته گذشته، ساعت ۱۶:۴۵ پخش می‎شود و این برنامه‌ای شاد و مفرح با اجرای مسعود روشن‌پژوه و فوژان احمدی و به همراهی شهرام نیکیار روی آنتن شبکه پنج سیما می‌رود. عوامل این برنامه قصد دارند تا با توجه به نزدیک شدن به ایام عید فطر و همینطور روز ملی جمعیت که در تقویم ما روز سه‌شنبه نامگذاری شده فضای برنامه خود را عوض کنند. نکته بارز و جالب این برنامه دعوت از یک خانواده پرجمعیت و شرح قصه این خانواده و لذت‌های یک خانواده پرجمعیت و شاد است. مخاطبان می‌توانند از قاب این برنامه خواننده مطرح پاپ کشورمان یعنی پویا بیاتی را نظاره‌گر باشند. همچنین دکتر علی صدرا کارشناس مهارت‌های زندگی که هر هفته سلسله بحث‌هایی در برنامه مطرح می‌کند این هفته با موضوع و آموزش مهارتی تازه برای سبک زندگی بهتر و با موضوع فرزندآوری و خانواده پرجمعیت در برنامه حاضر می‌شود. در عین حال منصوره‌سادات حسینی کارشناس آشپزی این برنامه هم به مناسبت روز قدس و همزمانی این برنامه با این روز یک غذای فلسطینی را تدارک خواهد دید.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما