امروز دوشنبه  ۲۰ مرداد ۱۳۹۹

نسخه آزمایشی

گفت و گوی جذاب # 162 با «ژاله صامتی» بازیگر سریال «زیر خاکی»
گفت و گوی جذاب # 162 با «ژاله صامتی» بازیگر سریال «زیر خاکی»

مردم دوست ندارند مرا در نقش منفی ببینند

مشاهده ۲۶۲
۱۳۹۹/۰۳/۰۱- ۰۲:۲۳
تعداد بازدید:262
برنامه زنده #162 بر بستر فضای مجازی، امروز میزبان «ژاله صامتی» بازیگر سریال «زیرخاکی» بود.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، ژاله صامتی در ابتدای این گفت‌وگو درباره دلایل انتخاب نقش پریچهر سریال «زیر خاکی» گفت: کارگردان و تهیه‌کننده با توجه به سابقه همکاری و شناختشان از من، قصه را در اختیارم گذاشتند و از ابتدا دو نقش اصلی را برای من و پژمان جمشیدی نوشته بودند. این موضوع، کار را برایشان آسان‌تر می‌کرد چون با شناختی که از ما داشتند برنامه‌ریزی کرده بودند. بنابراین بازی در این سریال را پذیرفتم و خوشحالم که مورد استقبال بینندگان قرار گرفته است.

صامتی با اشاره به جزئیات شخصیت پریچهر قصه «زیرخاکی» گفت: نقش‌هایی که انتخاب می‌کنم از آدم‌های اطراف خود می‌گیرم، گاهی اوقات خانمی را در جایی می‌بینم و در ذهنم آرشیو می‌کنم و وقتی یک نمایشنامه یا فیلمنامه به من پیشنهاد می‌شود، آن را از آرشیو خارج و شاخ و برگ می‌دهم و  مطابق با نقش با نویسنده و کارگردان به تعامل می‌رسم. مردم پریچهر را به‌دلیل شباهت به آدم‌های اطراف خود دوست دارند.

وی افزود: جنس کمدی «زیر خاکی» احمقانه نیست و تمام تلاش گروه و وجه اشتراک ما این بود که شخصیت‌ها کارهای احمقانه می‌کنند اما به نظر خودشان احمقانه نیست. ما هیچ اصراری برای خنداندن مخاطب نداشتیم. برخورد پریچهر و فریبرز، عاشقانه و دیدگاهشان اینگونه است چون آدم‌‌های ساده‌ای هستند. تمام تلاش فریبرز این است که اتفاق خوبی در زندگی‌اش رخ دهد اما مدام گند می‌زند اما چون پریچهر دوستش دارد، باورش می‌کند.

صامتی با اشاره به اینکه «جلیل سامان» آدم طنازی نیست ولی بسیار خوش‌اخلاق و خوش‌خنده است، عنوان کرد: در دو اثر نمایشی که با او همکاری داشتم هرگز اخمش را ندیدم. او کارگردان کاربلد و هوشمندی است و انتخاب‌های درستی در کارش دارد. شاید اگر سریال «زیرخاکی» با دو بازیگر دیگر کمدی ساخته می‌شد تا این اندازه پربیننده نبود. آقای سامان جنس کمدی را می‌شناسد؛ من و پژمان در «یادم تو را فراموش» همبازی بودیم و به‌طور حتم آقای سامان بازی ما را آنجا دیده و در ذهنش آرشیو کرده بود و برای «زیرخاکی» از ما استفاده کرد.

وی با بیان اینکه حفظ راکورد حسی یکی از مهم‌ترین کارهایی است که بازیگر باید انجام دهد، تصریح کرد: بازیگر باید از همه حواس خود هوشمندانه استفاده کند. من وقتی نقشی را زندگی می‌کنم صد درصد در اختیار آن نقش هستم، لحظه‌ای که پرچهر هستم تمام حواسم به این شخصیت است و با او زندگی می‌کنم. وقتی درگیر نقشی هستم برای اینکه تمرکزم به هم نریزد کتاب هم نمی‌خوانم و برای ایفای نقش، شناسنامه کامل شخصیت را در می‌آورم و تمام لحظات آن آدم را در ذهنم پرورش می‌دهم.

صامتی درباره شرایط تولید فصل دوم سریال زیر خاکی و زمان پخش آن توضیح داد: سریال به پایان نرسیده و بعد از اتمام کرونا فیلم‌برداری ادامه پیدا خواهد کرد. البته بخش زیادی از سریال تصویربرداری شده و بینندگان باید منتظر پریچهر، فریبرز و کاوه باشند.

صامتی افزود: نمی‌دانم چند قسمت از سریال باقی‌مانده اما به تماشاچی این نوید را می‌دهم که خیلی غافلگیر می‌شود و اتفاق‌‌هایی که خواهد دید بسیار جذاب است.

وی با اشاره به اینکه تا کنون تنها یک نقش منفی در کارنامه‌اش بازی کرده، افزود: البته موفق نبودم و تماشاچی دوست ندارد مرا در نقش منفی ببیند و خودم هم دوست ندارم. واکنش بینندگان برایم اهمیت دارد چراکه بدون آن‌ها هیچ نیستیم و باید دوستمان داشته باشند.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما