امروز چهارشنبه  ۲۵ تير ۱۳۹۹

نسخه آزمایشی

بررسی مقاومت اقتصاد ایران در برابر سقوط قیمت نفت در پرس تی وی

مشاهده ۱۰۳
۱۳۹۹/۰۳/۱۲- ۱۳:۰۳
برنامه این هفته «ایران امروز» (Iran Today) در شبکه پرس تی وی به نقد و بررسی مقاومت نسبی اقتصاد ایران در مقابل کاهش بی‎سابقه و تاریخی قیمت نفت به علت کاهش تقاضا و مقایسه تاثیرپذیری اقتصاد ایران با اقتصادهای بزرگ نفتی می‌پردازد.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، این برنامه به تهیه‎کنندگی ساتراپ شجاعی، با مروری بر آمار مبتلایان و تلفات ویروس کرونا در دنیا و خسارت‎های مادی این بیماری از جمله رکود شدید اقتصادی و نزدیک شدن بسیاری از کارخانجات و شرکت‎ها به مرز ورشکستگی، کاهش تقاضا برای نفت در پی این ورشکستگی‌ها، نتیجه افت شدید قیمت آن در دنیا را نیز به بحث و تبادل نظر می‎گذارد.
اشاره به آسیب شدید کشورهای صادرکننده نفت در شرایط کاهش تقاضا برای نفت، تلاش و اقدامات ایران برای کاهش وابستگی به نفت و توسعه صادرات غیرنفتی در سال های اخیر، تاثیرات واقعی کاهش جهانی قیمت نفت بر اقتصاد ایران، میزان آسیب ایران از این مسئله در مقایسه با کشورهای حوزه خلیج فارس و وضعیت صادرات روزانه نفتی ایران و میزان ارزآوری آن نیز از دیگر بحث‎های این برنامه است.
«ایران امروز» با اجرای لیلا فرامرزی ساعت یک بامداد چهارشنبه 14 خرداد از شبکه پرس تی وی پخش می‌شود. تکرار این برنامه چهارشنبه در سه نوبت در ساعات 6، 13 و 18 و پنجشنبه در دو نوبت در ساعات 8 و 21 و جمعه ساعت 17 روی آنتن می‎رود.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما