امروز سه شنبه  ۸ مهر ۱۳۹۹

نسخه آزمایشی

زندگی بهاءالدین خرمشاهی در کتاب شب

مشاهده ۱۵۳
۱۳۹۹/۰۳/۳۱- ۱۰:۴۳
زندگینامه استاد برجسته ادبیات و چهره ماندگار قرآن‌پژوهی و حافظ شناسی، بهاءالدین خرمشاهی از برنامه«کتاب شب» رادیو تهران پخش می‌شود.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، محمدباقر رضایی، سردبیر و نویسنده برنامه«کتاب شب» گفت: استاد خرمشاهی در 12 فروردین سال 1324 به دنیا آمد و قرار بود ما در روز تولدش با پخش زندگینامه مفصل وی، از مقام علمی و ادبی این چهره ماندگار قدردانی کنیم، ولی به سبب شرایط کرونایی در کشور، این امر میسر نشد. بنابراین تصمیم گرفتیم پخش آن را به اولین هفته تیر، که در تقویم، سالروز شهادت دکتر مصطفی چمران و روز بسیج استادان و روز تبلیغ و اطلاع رسانی دینی است، موکول کنیم.

وی افزود: شنوندگان برنامه«کتاب شب» داستان زندگی این استاد بی‌بدیل را با صدای بهروز رضوی و تهیه‌کنندگی رضا قربانی می‌شنوند. استاد خرمشاهی به‌جز ترجمه قرآن کریم، ترجمه‌های ارزشمندی از آثار ادبی مشهور جهان در کارنامه خود دارد و در زمینه حافظ شناسی، پژوهش‌های متون کهن و طنز و ویرایش، آثار ممتازی خلق کرده است. گفتنی است زندگینامه بهاءالدین خرمشاهی بر اساس منابع گوناگون و مصاحبه‌ها و نوشته‌های خود او، تنظیم رادیویی شده است. برنامه«کتاب شب» از 31 خرداد تا 5 تیر ساعت 23:30 از رادیو تهران روی آنتن می‌رود.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما