امروز پنج شنبه  ۸ آبان ۱۳۹۹

نسخه آزمایشی

صدا‌وسیما در خدمت توسعه عدالت

مشاهده ۲۰۴
۱۳۹۹/۰۴/۰۲- ۲۱:۲۳
مدیرکل صدا‌وسیمای مرکز کهگیلویه و بویراحمد در دیدار با رئیس‌کل دادگستری استان، برنامه‌ریزی برای افزایش تعامل رسانه با دستگاه قضا را از برنامه‌های شبکه استانی دنا برشمرد.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، در این جلسه رئوف مدیر کل مرکز کهگیلویه و بویر احمد گفت: اقدامات شایسته دستگاه قضایی در استان، مانند تعیین تکلیف پرونده‌های قدیمی، مقابله با دست‌اندازی به انفال و ثروت‌های عمومی جامعه و ارتباط نزدیک و صمیمی دستگاه قضا در استان با مردم، را نشان از عزم دستگاه قضا در عدالت گستری و صیانت از حقوق عامه دانست. مدیرکل صدا‌وسیمای مرکز کهگیلویه و بویراحمد، مردمی‌ بودن، انقلابی اندیشیدن و انقلابی عمل کردن، فساد‌ستیزی و استفاده از نیروهای نخبه و کارآمد را از ویژگی‌های دستگاه قضایی برشمرد و گفت: صداوسیما به عنوان رسانه‌ای فراگیر و تاثیرگزار علاقه‌مند است که برای سیاست‌های پیشگیرانه دستگاه قضا و افزایش آگاهی‌های حقوقی مردم حداکثر تعامل و همکاری را با این دستگاه داشته باشد.
رئوف رویکرد شبکه استاتی دنا را مخاطب ‌محور دانست و خواستار ایجاد کارگروه‌های مشترک برای تولید محتوا، شناسایی موضوعات مورد نیاز جامعه، استفاده بیشتر از ظرفیت کارشناسان مجرب دستگاه قضایی برای پاسخگویی به سئوالات و نیازهای مخاطبان در صداوسیمای مرکز استان شد. وی در ادامه تصریح کرد: برنامه‌های«صدای عدالت» و« مشاور شما» و سایر برنامه‌های رادیویی و تلویزیونی، مصادیقی از عزم صدا‌وسیمای استان به منظور تعامل رسانه استانی در آگاهی بخشی به مردم در زمینه اشرافیت جامعه به اطلاعات حقوقی است و معاونت فضای مجازی صداوسیما نیز در کنار حوزه‌های صدا، سیما و خبر، فرصت مناسبی برای تولید محتوا و  توزیع و انتشار پیام‌های حقوقی در فضای مجازی تلقی می‌شود.
رئیس کل دادگستری استان نیز در این نشست، با قدردانی از عملکرد صداوسیمای مرکز کهگیلویه و بویراحمد، همکاری دستگاه قضا و این رسانه را مطلوب ارزیابی کرد و گفت: رسانه استانی ظرفیت‌های مطلوبی را برای آگاهی‌بخشی مردم در حوزه قضا و جلوگیری از جرائم فراهم کرده است. وی تعامل صدا وسیمای مرکز کهگیلویه و بویر احمد و دادگستری استان را در تولید برنامه‌های حقوقی در سطح کشور کم نظیر دانست. نگین تاجی، از اهتمام جدی دستگاه قضا برای برخورد و مقابله با فساد خبر داد و گفت: روزانه در محاکم استان پرونده‌های برخورد با مجرمان و مفسدان اقتصادی پیگیری می‌شود.

تصاویر

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما