امروز يك شنبه  ۲۲ تير ۱۳۹۹

نسخه آزمایشی

چراغ سبز صبا برای دانشجویان روشن شد/خبرخوش رئیس دانشگاه رسانه ملی

مشاهده ۹۷
۱۳۹۹/۰۴/۰۴- ۰۸:۱۶
رؤسای مرکز پویانمایی صبا و دانشگاه صداوسیما با هدف ارتقای سطح همکاری‌های دو طرف و افزایش بار علمی و تولیدی دانشجویان در بخش انیمیشن، دیدار و گفت‌وگو کردند.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، محمدرحیم لیوانی در این دیدار گفت: جهش تولیدات کمّی تلویزیونی در مرکز صبا نسبت به بخش‎های دیگر بسیار مشهود بوده است. به‎طوری که تا پیش از سال 97 تولید انیمیشن صبا روی عدد 100 ساعت درسال ثابت مانده بود اما این عدد از سال 1397 رشد کمّی خود را آغاز کرده و در یک برنامه 5 ساله قرار است تا پایان سال 1401 به تولید 500 ساعت انیمیشن در سال افزایش یابد.
لیوانی گفت: پیش از این، تعداد مجموعه‌های پویانمایی مرکز صبا بعضاً کمتر از 13 قسمت بود اما امروزه 30 درصد تولیدات انیمیشنی 52 قسمتی و 70 درصد مابقی مجموعه‌ها، بالای 100 قسمتی شده‎اند؛ همچنین برای ارتقای کیفی تولیدات چه از نظر محتوا و چه از نظر ساخت، اقدامات موثری انجام شده به‎طوری که طبق نظرسنجی‌ها، برنامه‌های که زیر 50 درصد مخاطب داشته را حذف و برنامه‌های پرمخاطب را تقویت کردیم.
رئیس مرکز پویانمایی صبا ادامه داد: بسیاری از برنامه‌های مرکز صبا مانند پهلوانان، شکرستان، مثلنامه، مهارت‌های زندگی و تعدادی دیگر به برند مرکز تبدیل شده‎اند و در مسیر افزایش تولید قرار دارند. در کیفیت ساخت انیمیشن‌ها هم شاهد حرکت به سمت تولید فول اچ دی و 4K هستیم. امروزه برنامه‌های مرکز برای مخاطبان خردسال، کودک و نوجوان است و هدف‎گذاری آینده تولید برنامه‌های بلند مدت برای بزگسالان است.
در ادامه دکتر شهاب اسفندیاری با اقبال از افزایش سطح تعامل علمی و اجرایی با مرکز صبا گفت: بازدید و حضور کارگاهی دانشجویان از پروژه‌ها و آثار انیمیشنی درحال تولید مرکزصبا، فرصت بسیار مغتنمی‌ برای افزایش یادگیری دانشجویان است. رئیس دانشگاه صداوسیما افزود: بزرگترین مزیت مرکز صبا برای دانشجویان دانشگاه صداوسیما این است که رئیس مرکز صبا هم روزگاری خود از دانش آموختگان همین دانشگاه بوده و این امر بسیار برای جوانان دانشجو انگیزه بخش است.
وی گفت: بخش هنرهای دیجیتال در دانشگاه صداوسیما فراز و فرودهای بسیاری داشت تا با همت و پیگیری ریاست محترم سازمان صداوسیما، گروه هنرهای دیجیتال چهره‎ای جدی و علمی‎تر به خود گرفت و از سطح یگ گروه به یک دانشکده مستقل در دانشگاه صداوسیما ارتقاء یافت و آقای دکتر سفلایی به عنوان رئیس این دانشکده در دو سال اخیر تحولات علمی و اجرایی بسیاری مفیدی را در این دانشکده باعث شده‎اند.
اسفندیاری ادامه داد: یک خبر خوش برای علاقه‎مندان رشته انیمیشن دارم. خبر این است که دو رشته جدید کارشناسی ارشد تهیه‎کنندگی انیمیشن برای اولین بار در ایران و رشته جلوه‌های ویژه انیمیشن به تازگی در وزارت علوم برای تدریس در این دانشکده هنرهای دیجیتال دانشگاه صداوسیما تصویب شده است.
البته به دنبال اخذ رشته‌های جدیدی همچون هنرهای رایانه‎ای و تولید چندرسانه‎ای با گرایش مولتی مدیا نیز هستیم. در پایان این گفت‎وگو، رئیس و مدیران مرکز پویانمایی صبا به اتفاق رئیس و استادان دانشکده هنرهای دیجیتال از کارگاه‌ها، استودیوها و بخش‎های مختلف دانشگاه صداوسیما بازدید کردند.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما