امروز شنبه  ۲۱ تير ۱۳۹۹

نسخه آزمایشی

مدیر شبکه پنج در جلسه هم‎اندیشی نویسندگان فیلم و سریال مطرح کرد:
مدیر شبکه پنج در جلسه هم‎اندیشی نویسندگان فیلم و سریال مطرح کرد:

اصلاح سبک زندگی در حوزه تولیدات نمایشی/ فرهنگ‎سازی و اصلاح سبک زندگی در تولیدات نمایشی شبکه پنج

مشاهده ۱۰۰
۱۳۹۹/۰۴/۰۴- ۱۱:۵۳
جلسه «هم‌اندیشی نویسندگان فیلم و سریال شبکه پنج با موضوع ستاد جمعیت سیما، برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، مهندس سعید اشناب مدیر شبکه پنج سیما، در جلسه «هم‌اندیشی نویسندگان فیلم و سریال شبکه پنج که با موضوع ستاد جمعیت سیما، برگزار شد، با بیان این مطلب گفت: برنامه‎ریزی، فرهنگ‎سازی، تبلیغات و تولید آثار نمایشی با موضوع خانواده و فرزندآوری و... راهکارهایی است که امیدواریم با استفاده از آن‎ها این بحران را مدیریت کرد.
مهندس اشناب در ادامه خاطرنشان کرد: ما باید به عنوان رسانه، تلاش و اهتمام ویژه‎ای درباره بحران جمعیت داشته باشیم.
14 سریال در مرحله نگارش
مصطفی رضوانی مدیر گروه فیلم و سریال شبکه پنج سیما در ادامه این جلسه گفت: گروه فیلم و سریال شبکه پنج سیما در حاضر 14 سریال در مرحله نگارش دارد که تعدادی از این سریال‎ها در مرحله اتمام و مابقی در حال تکمیل شدن است.
رضوانی بیان کرد: با توجه به دغدغه مقام معظم رهبری درخصوص کاهش نرخ رشد جمعیت، ما به عنوان یک رسانه مکلف هستیم در اصلاح سبک زندگی تلاش و اهتمام ویژه‎ای داشته باشیم. مدیر گروه فیلم و سریال شبکه پنج سیما تاکید کرد: فرهنگ‎سازی و اصلاح سبک زندگی در حوزه تولید آثار نمایشی و سریال سازی یکی از راهکار های موثر و مفید برای حل مشکل کاهش نرخ رشد جمعیت است. به نمایش گذاشتن عملکرد خانواده، فرآیند سالمندی و پیامدهای آن، فرزندآوری و ... از جمله موضوعاتی است که در محتوا سریال نمایشی دیده می‎شود.
تشکیل ستاد جمعیت در رسانه
دکتر قاسمی‌ کارشناس جمعیت و آمار و عضو ستاد جمعیت سیما در این جلسه ضمن تشریح مفاهیم شاخص‎های جمعیتی، نرخ باروری، پنجره جمعیتی، سیاست‌های جمعیتی و ... گفت: خوشبختانه گفتمان افزایش فرزند در جامعه شکل گرفته و ستاد جمعیت در رسانه تشکیل شده است و تغییر الگوی فرزند آوری در خانواده یکی از ماموریت‎های ماست. دکتر قاسمی‌با اشاره به نقش رسانه‌ها در جامعه خاطر نشان کرد: یکی از کارکردهای رسانه تغییر نگرش در بین افراد یک جامعه است. اکنون ما شاهد آن هستیم که سبک زندگی، نوع نگرش افراد در جامعه شباهت زیادی به یکدیگر دارند.
عضو ستاد جمعیت سیما یاد آور شد: فرزندآوری، تشویق و ترغیب خانواده‌ها به افزایش فرزندان، سالمندی و پیامدهای ناشی از آن، سیاست‎های جمعیتی اهداف ملی و ... از جمله مواردی است که باید در محتوای سریال‎ها و تولیدات نمایشی بیشتر از گذشته به نمایش درآید.
در این هم اندیشی، مهدی کریمی قائم مقام شبکه پنج سیما، پرویز شیخ طادی، هومان فاضل، احسان ثقفی، امیر رضا مافی، حمزه صالحی، سهیل موفق، حامد افضلی، حمید طاهری، حسین تراب نژاد، محسن ملکی، فهیمه سلیمانی، مریم سادات پور، لیلا نادری و تعدادی از نویسندگان حضور داشتند.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما