امروز جمعه  ۲۴ مرداد ۱۳۹۹

نسخه آزمایشی

اسوه و فرهنگ انقلابی عامل از بین بردن توطئه دشمنان است

مشاهده ۱۰۷
۱۳۹۹/۰۴/۰۷- ۱۴:۲۶
وجود فرهنگ انقلابی در میان جوانان باعث شده است تا جامعه اسلامی ایران به سمت تعالی حرکت کند و در این مسیر با استفاده از بیانات مقام معظم رهبری و اسوه‌هایی همچون شهدای انقلاب توانسته‌اند در مسیر درست انقلاب حرکت کنند.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، سید تقی سهرابی مدیر کل صداوسیمای استان فارس در بازدید از روند ساخت فیلم داستانی «مردم بالا دست» تصریح کرد: با تولید آثار فاخر در شمال استان فارس، این ظرفیت برای شهرستان‌های شمالی استان فراهم می‌شود که موضوعات این شهرستان‌ها نیز با مطرح شدن در رسانه ملی و پاسخگویی مسئولان استان همراه شده است و خدمات ارزنده‌ای به هم استانی آن عرضه شود.
سهرابی تاکید کرد: نگاه و بیان هنرمندانه هنرمندان شهرستان‌های شمالی استان می‎تواند عاملی برای تسریع در برطرف شدن مشکلات باشد و اقدامات خوبی نیز طی سالیان اخیر در قالب همکاری صداوسیما با هنرمندان صورت گرفته است.

او با تشکر از عوامل سازنده فیلم شهید امانی بر لزوم همکاری میان بخش‎های مختلف فرهنگی، باهدف تولید محتوا تاکید کرد و تصریح کرد: تولید آثار مشترک میان بخش‎های مختلف می‌تواند زمینه‌ساز بهره‌برداری از ظرفیت‌های موجود در استان برای پیشبرد اهداف انقلاب با توجه به نظر مقام معظم رهبری شود.

مدیرکل صداوسیمای مرکز فارس با بیان اینکه شهدا و ایثارگران برای تمدن سازی در گام دوم انقلاب اسوه‌هایی بی‌نظیرند بر اهمیت قصه پردازی تأکید کرد و گفت: جامعه‎ای که دارای برنامه‎ریزی برای آینده است داستان اسطوره‌هایش را به بهترین نحو برای نسل حاضر بازگو می‌کند.

وی افزود: اسوه‌هایی همچون شهید امانی اسوه‌های مناسبی برای جامعه اسلامی هستند و روایت زندگی آن‌ها می‌تواند زمینه‎ساز بهبود فرهنگ جامعه اسلامی هم در اکنون و هم در آینده بشود همانطور که در قرآن کریم نیز به مقام شامخ شهدا تاکید شده است.

مدیرکل صداوسیمای مرکز فارس با بیان اینکه انقلاب اسلامی ایران نیز به پشتوانه این  اسوه‌هایی چون شهید صیاد شیرازی و حاج قاسم سلیمانی در مقابل تمامی توطئه‌های دشمن ایستادگی کرده و هیچگاه شکست نخورده است گفت: وجود فرهنگ انقلابی در میان جوانان باعث شده است تا جامعه اسلامی ایران به سمت تعالی حرکت کند.

مدیرکل صداوسیمای مرکز فارس اعلام کرد: مراحل ضبط فیلم داستانی «مردم بالا دست» در دو شهرستان شیراز و اقلید انجام می‌شود.  این فیلم روایتگر زندگی پر برکت شهید امانی است و لحظه شهادت این شهید معزز نیز باتلاش گروه روایت فتح ضبط شده و موجود است.

 این فیلم به تهیه‌کنندگی نفیسه خیراندیش با کارگردانی و نویسندگی حسین باباخانی تولید می‎شود و تصویربرداری این اثر بر عهده حسین سلطان پور  است و صدابرداری آن را سعید احمدی بر عهده دارد.

همچنین سهرابی پس از این بازدید، با امام جمعه شهرستان اقلید دیدار و تصریح کرد: تولید این گونه آثار نه تنها ثبت کننده رشادت‎های مفاخر و شهدای استان است، بلکه منتقل کننده این فرهنگ به نسل‎های آینده برای توسعه فرهنگ ایثار و شهادت است.

تصاویر

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما