امروز پنج شنبه  ۱ آبان ۱۳۹۹

نسخه آزمایشی

«سرزمین پیرمردها» را از رادیو نمایش و تهران بشنوید

مشاهده ۱۱۵
۱۳۹۹/۰۵/۱۷- ۱۹:۱۸
مجموعه شش قسمتی طنز «سرزمین پیرمردها» از آنتن دو شبکه رادیویی نمایش و تهران پخش می‌شود.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، «سرزمین پیرمردها» به سفارش رادیو تهران در اداره کل هنرهای نمایشی رادیو تولید شده و از این رادیو و رادیو نمایش پخش می‌شود.

داستان این مجموعه طنز رادیویی که مریم تاجیک آن را نوشته است، درباره چند پیرمرد بازنشسته است که یکی از آنها به اسم «ماشاءالله» با مشورت چند همسن و دوستانش تصمیم می‌گیرد آشپزخانه‌ای باز کند و این انگیزه باعث می‌شود دوستان دیگر نیز به وجد بیایند و به او کمک کنند که در این جریان خرابکاری‌های طنز آمیزی به وجود می آید.

نازنین مهیمنی، کارگردان این سریال رادیویی گفت: تحلیل شخصیت‌ها، هدایت ریتم بازی‌ها در نمایش مخصوصا در این کار از مهم‌ترین کارهایی بود که به عنوان کارگردان باید انجام می‌دادم.

وی افزود: طبیعی است صحنه‌هایی که تماما افراد سالمند آن را به جلو می‌برند به مرور شنونده را دچار بی‌حوصلگی می‌کند، اما تلاش کردم با تغییرات به جا و به موقع حس ها و صداها و آکسان‌های درست روی واژه‌ها سمفونی شنیدنی ایجاد کنم تا مورد توجه شنوندگان رادیو قرار بگیرد .

این کارگردان در پایان تأکید کرد: البته سالمندان بازیگر این کار همه از پیشکسوتان عرصه ی بازیگری هستند و درواقع این توانایی را دارند که هم دراین نقش ها هنرنمایی کنند و هم در نقشهایی با سن پایینتر و  این نکته را اضافه کنم انتخاب بازیگر در این کار اهمیت فوق العاده‌ای داشت، چون بازیگران مسنی که  بتوانند ۶ قسمت رل اصلی ایفا کنن  انگشت شمارند و من در این کار ۵ پرسوناژ مسن داشتم که باید راکورد صدایشان را حفظ می‌کردند و انصافأهمگی با تلاش بسیار به این مهم نائل شدند و تا پایان شخصیت‌های باور پذیری ارائه دادند که از تک تک آن‌ها صمیمانه سپاسگزارم.

مجموعه شش قسمتی  طنز «سرزمین پیرمردها» به نویسندگی مریم تاجیک، کارگردانی نازنین مهیمنی، تهیه کنندگی اشرف السادات اشرف نژاد، افکتوری نرگس موسی پور، گویندگی مهدی طهماسبی، صدابرداری حیدر صفدری و با هنرمندی رامین پورایمان، مجیدحمزه، عبدالعلی کمالی، محمدپورحسن، باقر کریم‌پور، شمسی صادقی، امیرزنده دلان، موناصفی، مروارید کریم‌پور و شیما جان‌قربان از روز یکشنبه (نوزدهم مرداد) ساعت 22:30 از رادیو تهران پخش می‌شود و ساعت 1:00 بامداد به روی آنتن رادیو نمایش می رود.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما