امروز جمعه  ۲ آبان ۱۳۹۹

نسخه آزمایشی

مردم محوری از اولویت های اصلی صدا و سیمای ایلام

مشاهده ۱۳۷
۱۳۹۹/۰۵/۲۱- ۱۴:۰۷
اعتبار رسانه استانی مرکز ایلام به مردم محور بودن و پرداختن به سوژه‌هایی است که ضمن معرفی ظرفیت ها، به مشکلات و دغدغه‌های مردم نیز می‌پردازد.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، جلسه ای با حضور مدیرکل صداوسیمای مرکز ایلام و مدیرکل اخبار استان‌های خبرگزاری استان در این مرکز برگزار شد.
در این جلسه مدیرکل صداوسیمای مرکز ایلام گفت: رسانه استانی ایلام به عنوان گسترده ترین رسانه در سطح استان، به دنبال معرفی ظرفیت و توانایی‌ های اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی، سیاسی، تاریخی و دینی استان ایلام در سطح ملی و فراملی و همچنین انعکاس مسائل، مشکلات و دغدغه‌های اصلی مردم است.

بازوند با اشاره به اینکه شبکه استانی مرکز ایلام با در نظر گرفتن دو عامل اعتبار و اعتماد میان مخاطبان، چشم بینا و زبان گویای مردم است، افزود: ماموریت اصلی رسانه استانی علاوه بر اجرای منویات مقام معظم رهبری، پرداختن به سوژه‌ها و مسائلی است که از مشکلات مردم بکاهد و به افزایش امید و اعتماد در استان بیانجامد.

مدیرکل اخبار استان‌های خبرگزاری صداوسیما هم در این جلسه با بیان اینکه عملکرد معاونت خبر مرکز ایلام در مناسبت های مختلف و همچنین پرداختن به سوژه‌ های ناب به ویژه در پوشش و انعکاس حضور میلیونی مردم در راهپیمایی بزرگ اربعین شایسته تحسین است، گفت: استان ایلام با داشتن 430 کیلومتر مرز مشترک با کشور عراق و همچنین دارا بودن ثروت های خدادادی و طبیعی فراوان، از ظرفیت های بالقوه ای برخوردار است و وظیفه خبرنگاران، گزارشگران و تصویربرداران پرتلاش رسانه استانی مرکز، انعکاس و معرفی این ظرفیت ها به منظور توسعه و برون رفت استان از مشکلات است.

علوی به اهمیت تولید و پخش مستندهای خبری پرداخت و افزود: مدیران و خبرنگاران مرکز با تهیه مستندهای تحقیقی با محور اقناع مخاطب می توانند باعث اثرگذاری بیشتر بر ذهن مخاطبان و همچنین پیشرفت و توسعه استان باشند.

وی همچنین به نقش تاثیرگذار رسانه‌ها در ایجاد شفافیت و توسعه یافتگی هر منطقه اشاره کرد و گفت: وجود 320 شبکه معاند که به صورت شبانه روزی در حال سیاه نمایی و زیر سوال بردن موفقیت ها و دستاورد های جمهوری اسلامی ایران  هستند می طلبد که اصحاب رسانه به ویژه در حوزه خبر و اطلاع رسانی با روایت صحیح واقعیت ها و موفقیت های موجود به  ایجاد امید و اعتماد سازی در جامعه کمک کنند.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است
اخبار مرتبط

امتیاز شما