امروز سه شنبه  ۸ مهر ۱۳۹۹

نسخه آزمایشی

رییس رسانه ملی میزبان رییس کل بانک مرکزی
رییس رسانه ملی میزبان رییس کل بانک مرکزی

رسانه ملی و بانک مرکزی همگام و هم افزا باهم در مقابل هجمه‌های اقتصادی دشمن

مشاهده ۲۹۷
۱۳۹۹/۰۵/۲۳- ۱۶:۴۲
تعداد بازدید:297
در دیدار رئیس سازمان صداوسیما با رئیس‌کل بانک مرکزی بر گسترش همکاری‌های رسانه‌ای در حوزه پولی، بانکی و ارزی تأکید و بر هماهنگی هرچه بیشتر دو طرف برای غلبه بر جنگ روانی، سیاسی و امنیتی دشمن در حوزه اقتصادی تاکید شد.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، نشست صمیمانه‌ای با حضور دکتر علی عسکری و تنی چند از معاونان رسانه ملی و عبدالناصر همتی، رئیس‌کل بانک مرکزی و تعدادی از مسئولان ارشد این بانک به میزبانی سازمان صدا و سیما برگزار شد.

رئیس رسانه ملی در این دیدار با اشاره به نقش مهم و تعیین‌کننده بانک مرکزی ایران در تنظیم سرمایه‌های ملی و حفظ ارزش پول ملی گفت: هیچ حریمی میان رسانه ملی و بانک مرکزی برای صیانت از ارزش پول ملی وجود ندارد و ما با توانمندی و برنامه ریزی دستگاه‌های پولی و ارزی و کار رسانه ای دقیق رسانه ملی مسیر حساس اقتصادی را طی می‌کنیم.
وی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در خصوص اهمیت مسئله ارز و ارزش پول ملی متذکر شد: بنا به گفته ایشان مسئله ارز فقط اقتصادی نیست و مسئله‌ای امنیتی، سیاسی و اقتصادی است و ما در این زمینه همکاری‌های لازم را انجام داده و می دهیم.
دکتر علی عسکری با تأکید بر آمادگی کامل رسانه ملی در پوشش خبری اخبار اقتصادی و سیاست‌های پولی و بانکی بانک مرکزی بیان کرد: باید با همکاری و هم افزایی یکدیگر تصویر جدیدی از شبکه مهم و حساس بانکی کشور به مردم ارائه دهیم؛ تصویری که هدف گذاری نهایی آن رونق و جهش تولید است.
رئیس رسانه ملی با اشاره به پوشش خبری مناسب در معاونت سیاسی و برون‌مرزی و همگامی رسانه ملی با بانک مرکزی تصریح کرد: در کنار پوشش لحظه‌به‌لحظه اخبار مربوط به سیاست‌های پولی و بانکی ما بر بازوی قدرتمند برون‌مرزی نیز تکیه می‌کنیم و اثرگذاری رسانه‌ای‌مان را در رسانه‌های خارجی دنبال می‌کنیم تا نقش اخبار تخریبی رسانه‌های بیگانه را خنثی کنیم.
وی تخریب ارز فردایی و مقابله با معامله‌گران سودجو در بازار ارز را یکی از دستورالعمل‌های مهم رسانه‌ای دانست و گفت: در بازار ملتهب ارز، رسانه ملی همگام با بانک مرکزی تمام تلاشش را کرد تا مخاطبان را از این فضا دور کند.
علی عسکری این نگاه را در راستای کمک به رونق تولید ارزیابی کرد و گفت: رسانه ملی به‌طور ویژه از ظرفیت رونق تولید برای تثبیت سیاست‌های پولی و بانکی استفاده خواهد کرد.
رئیس رسانه ملی با حمایت از ارز نیمایی بیان کرد: برنامه‌های گفت‌وگومحور و اقتصادی تمام شبکه‌‌ها در این راستا گام برمی‌دارند و ازاین‌پس نیز این مسیر با قوت ادامه خواهد داشت.
در پایان علی عسکری بر آمادگی رسانه ملی برای حضور مدیران بانکی در برنامه‌‌های ویژه اقتصادی و بخش‌های خبری تأکید کرد و متذکر شد: آرامش جامعه و ایجاد جو روانی مثبت در میان مردم مهم‌ترین خواسته مشترک رسانه ملی و بانک مرکزی است که با تعامل و همکاری طرفین محقق خواهد شد.
رییس رسانه ملی تهدیدات امروز دشمن را رسانه پایه دانست و تصریح کرد: امروز مهم‌ترین این تهدیدات، رسانه پایه در حوزه اقتصادی و برای تضعیف پول ملی است و رسانه ملی و بانک مرکزی باید برای مقابله بااین تهدید همکاری نزدیک، به‌هنگام و دقیقی داشته باشند.

تعامل مستمر و مثبت برای آرامش جامعه
در ادامه، عبدالناصر همتی با مثبت خواندن این نشست گفت: رسانه ملی تاثیر مهمی در خنثی کردن سیاست‌های تخریبی دشمن دارد و بازوی مؤثری در پیشبرد سیاست‌های بانک مرکزی به‌حساب می‌آید.
رئیس بانک مرکزی با اشاره به تعامل مثبت مدیران خبر و برنامه‌سازان اقتصادی با مدیران بانک مرکزی بیان کرد: این تعامل باید مستمر باشد تا سیاست‌های پولی و ارزی که باهدف آرام کردن جامعه و ایجاد امیدواری تبیین می‌شود، به شکل مناسبی به مخاطبان ارائه شود.
وی با اشاره به کنترل و مهار تورم در روزهای اخیر گفت: خوشبختانه با قوت گرفتن بورس، نقشه تخریبی سوداگران متوقف شد و رسانه ملی با تمرکز روی بورس در آگاهی بخشی مخاطبان به ما کمک زیادی کرد.
رئیس کل بانک مرکزی خاطرنشان کرد: در این راه تلاش بانک مرکزی کافی نیست و بسیاری از نهادها و سازمان‌ها مانند رسانه ملی باید کمک کنند که البته همکاری‌هایی نیز انجام‌شده که از آن‌ها تشکر می‌کنیم.
همتی ادامه داد: دولت به دنبال کنترل نرخ ارز است و امیدوارم مردم با تکیه‌بر اخبار موثق و اعتماد به رسانه ملی، فریب گردانندگان اخبار تخریبی را که منشأ اصلی آنها خارج از ایران است، نخورند.
وی در پایان با اشاره به اثرگذاری رسانه ملی در ذهن مردم اظهار امیدواری کرد که این دیدار و گفت‌وگو در آینده با حضور برنامه‌سازان رسانه ملی ادامه داشته باشد.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما