امروز يك شنبه  ۱۱ آبان ۱۳۹۹

نسخه آزمایشی

رونمایی از مستند«شیخ المادحین» در همایش ستایشگران استان قم

مشاهده ۲۳۳
۱۳۹۹/۰۵/۲۸- ۱۱:۴۳
هم زمان با فرارسیدن ماه محرم حسینی و در همایش جامعه ذاکرین و جامعه ستایشگران استان قم، از مجموعه مستند تلویزیونی «شیخ المادحین» در مسجد مقدس جمکران و با حضور آیت الله سید احمد خاتمی عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری رونمایی شد.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، «شیخ الماحدین» مجموعه مستندی است که به ابعاد شخصیتی و درجات علمی، ادبی، معنوی و عرفانی زندگی و شیوه اجرای مرحوم حاج ملاحسین مولوی قمی (1290-1374) به عنوان یکی از پرچمداران ستایشگری و ذاکری اهل بیت علیهم السلام از زبان 46 نفر از علما، مراجع معظم تقلید، استادان، شعرا و مداحان طراز اول و شاگردان ایشان در سطح کشور می‌پردازد.

این مستند پرتره، شناخت شخصیت و تبیین ویژگی‌های یک مداح معیار و شیوه‌های صحیح عزاداری آن گونه که مطلوب خود اهل بیت علیهم السلام بوده است را محور قرار داده است.

محمد سعید مولوی نیا تهیه کننده، نویسنده و پژوهشگر مستند تلویزیونی «شیخ المادحین» است . ایمان احمدی هم کارگردان این مستند است. این مستند از سال 1395 تا 1399 در شهرهای مختلفی همچون قم، تهران، کاشان، مشهد و اصفهان فیلم برداری شده است.

مجموعه مستند «شیخ المادحین» علاوه بر اینکه این روزها در جدول پخش شبکه چهارم سیما قرار دارد از یکشنبه سوم شهریور نیز روی آنتن شبکه استانی نور می رود و به تدریج از دیگر شبکه‌های سراسری و استانی نیز پخش می‌شود.

 

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما