امروز پنج شنبه  ۱ آبان ۱۳۹۹

نسخه آزمایشی

زندگی ورزشکاران شهید در مجموعه «قهرمانان جاوید»

مشاهده ۱۰۴
۱۳۹۹/۰۶/۰۱- ۱۱:۵۵
از این هفته مجموعه رادیویی«قهرمانان جاوید» با موضوع زندگی ورزشکاران شهید، از رادیو نمایش و رادیو ورزش پخش می‌ شود.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، مجموعه رادیویی«قهرمانان جاوید» به سفارش رادیو ورزش در اداره کل هنرهای نمایشی رادیو تولید شده و همزمان از شبکه رادیویی نمایش نیز پخش می‌ شود. فریدون محرابی، کارگردان مجموعه رادیویی«قهرمانان جاوید» با بیان اینکه این قهرمانان هم در ورزش و هم در دفاع از وطن بی دریغ بودند، افزود: این نمایش بر اساس داستان‌ های واقعی نوشته شده و فکر می‌ کنم ما در عرصه نمایشنامه نویسی، نیاز به تمرکز و دقت بیشتری داریم تا بتوانیم پرداخت نمایشی مناسب تری از زندگی قهرمانان مان داشته باشیم. وی همچنین در خصوص نحوه کارگردانی این نمایش رادیویی گفت: وقتی که بازیگران را انتخاب می‌ کردم، اولین درخواستم از آنها این بود که به زندگی آن‌ها نزدیک شوند و سعی کنند که این قهرمانان را به درستی بشناسند و تا جایی که می توانند از بازی کردن پرهیز کنند تا قابل باور باشند.

این کارگردان رادیویی ادامه داد: قهرمانان نمایش ما، انسان‌ های خاصی بودند، شاید در نگاه اول به نظر برسد که آنها افراد معمولی جامعه بودند، اما از این جهت خاص هستند که در یک موقعیت خاص، اتفاقی خاص را رقم زدند. وی تصریح کرد: در بخش فضاسازی تلاش کرده ام، ایده جذابی را در اجرا اضافه کنم تا برای شنونده قابل باور باشد. محرابی در پایان گفت: چون زمان اتفاق نمایش بین سال های  59 تا 67 است، سعی کردم به همکاران هنرمندم یادآوری کنم که در آن زمان فضا و آدم ها در چه شرایطی بودند و موقعیت ها چگونه بودند تا شکل بازی‌ها در اجرا برای شنونده باور پذیر باشد.

مجموعه نمایشی«قهرمانان جاوید» در ۱۸ قسمت، به نویسندگی معصومه سلیمی نسب، کارگردانی فریدون محرابی، تهیه کنندگی اشرف السادات اشرف نژاد و هنرمندی حمید منوچهری، ایوب آقاخانی، طاهر مظلومی، پریسا مقتدی، بهرام سروری نژاد، ماکان رضایی پور و ... از 1 شهریور ساعت 8:15 دقیقه از رادیو نمایش پخش می‌شود و ساعت 13:45 به روی آنتن رادیو ورزش می رود. همچنین این نمایش ساعت 17:30 از رادیو نمایش تکرار می‌شود.

 

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما