امروز چهارشنبه  ۹ مهر ۱۳۹۹

نسخه آزمایشی

«مکث» شبکه دو روی آثار و فواید توسل به امام حسین (ع)

مشاهده ۱۱۰
۱۳۹۹/۰۶/۰۴- ۱۱:۱۵
برنامه«مکث» شبکه دو با دعوت از مهمانانی از جنس مردم از روحیه توسل آن ها به سیداشهداء (ع) و آثار آن در زندگیشان سخن می‌گوید.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی؛ برنامه «مکث» به تهیه‌کنندگی جواد فرحانی و کارگرانی مریم نوابی‌ نژاد این شب ها از شبکه دو پخش می‌شود.
جواد فرحانی تهیه کننده این برنامه می‌گوید: ما در ماه محرم امسال خواستیم با تهیه یک برنامه با  حال و هوایی متفاوت، روحیه توسل به ائمه اطهار(ع) و شفاعت ایشان را با حضور مهمانانی از جنس  مردم در داخل استودیو روایت کنیم.
وی افزود: فصل جدید برنامه «مکث» همچون برنامه مناسبتی که در ماه مبارک رمضان پخش شد، قصه‌ ها و روایات افراد از یک موقعیت خاص به سمت حال خوب را روایت می‌کند و سراغ ماجراهای اجتماعی می‌ رود و با افرادی که به نوعی زندگی‌ اشان در ارتباط با حضرت سیدالشهدا(ع) و ایام محرم، با رخ دادهای ویژه ای همراه شده است، گفت و گو می‌ کند.
این برنامه که از ابتدای ماه محرم به روی آنتن رفته است دارای بخش های متنوع و مختلفی است و سعی دارد روایتی متفاوت از توسل به ائمه اطهار (ع) به ویژه توسل به امام حسین علیه السلام را برای عزاداران حسینی بازگو کند.
فرحانی درباره بخش های این برنامه می‌گوید: در بخش اصلی برنامه ما میزبان افرادی هستیم که در مقطعی از زندگی دچار مشکلات و سختی‌ هایی شدند که با توسل به ائمه اطهار (ع) به ویژه امام حسین (ع) توانسته اند با امید و سربلندی از این بحران عبور کنند.
دوربین این برنامه برای جذابیت بیشتر دبه سراغ محل زندگی یا کسب و کار مهمانان می رود تا تصویر واقعی از قصه اشان را بازسازی و مستندسازی کند.
تهیه کننده برنامه محرمی «مکث» خاطرنشان کرد: در قسمت انتهایی برنامه با رسول نجفیان همراه هستیم که در این بخش شعرهای عاشورایی و مرثیه سرایی سالار شهیدان با صدای او بازخوانی می‌ شود. رسول نجفیان حدود 25 سال درباره اصوات و مرثیه سرایی اقلیم ها و قومیت های مختلف ایران اسلامی تحقیق کرده است و مروری بر این اصوات و شعرهای عاشورایی انجام می دهد.
مجریان برنامه، در این فصل «مکث» پیام دهکردی، امین زندگانی، گلاره عباسی، گیتی خامنه، فرناز رهنما، کوروش سلیمانی و .. هستند.
مریم نوابی نژاد کارگردان برنامه، منصور نیک خواه کارگردان تلویزیونی آن است که ساخت تیتراژ ابتدایی برنامه را نیز انجام داده است.
برنامه «مکث» ویژه شب‌های ماه محرم ساعت ۱۹:۳۰ پیش از اخبار ۲۰:۳۰ از شبکه دو سیما پخش می‌ شود.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما

برچسب‌ها: