امروز چهارشنبه  ۹ مهر ۱۳۹۹

نسخه آزمایشی

مناظره ا‌ی داغ درباره‌ باغ‌ وحش‌ ها در «چرخ»

مشاهده ۱۴۲
۱۳۹۹/۰۶/۰۴- ۱۴:۱۹
برنامه «چرخ» شبکه چهار در روز سه‌ شنبه 4 شهریور، با حضور موافقان و مخالفان وجود باغ‌ وحش‌ ها، مناظره ای ترتیب می دهد.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، در این قسمت «چرخ»، علیرضا شهرداری، فعال محیط‌ زیست به‌ عنوان موافق وجود و مزایای باغ‌ وحش‌ ها، در برنامه حاضر می‌شود و سپهر سلیمی، فعال حقوق حیوانات نیز به‌ عنوان مخالف باغ‌ وحش‌ ها، در گفت‌ و گویی فرصت‌ ها و آسیب‌ های باغ‌ وحش‌ ها را بررسی می‌ کند.
این مناظره به بهانه‌ ماجرای جنجالی بازگشت شامپانزه‌ ای به نام باران به باغ‌ وحش ارم برگزار می‌ شود. اواخر اردیبهشت سال 96 در باغ‌ وحش ارم بچه شامپانزه‌ نارسی از مادر جوانش متولد شد که به علت جوانی و نداشتن تجربه‌ و توانایی مادردر نگهداری از این بچه شامپانزه، او را به دامپزشک باغ‌ وحش سپردند و حالا پس از گذشت سه سال، این شامپانزه به باغ وحش ارم بازگردانده شد. شامپانزه‌ ها از آنجایی که از لحاظ ژنی بسیار شبیه انسان هستند تا سن شش سالگی به توجه و مراقبت نیاز دارند و اگر این مراقبت ها به‌ خوبی صورت نگیرد، این حیوانات دچار افسردگی و گوشه‌ گیری می‌ شوند.
در هفته‌های گذشته‌ درباره‌ بازگشت این شامپانزه به باغ‌ وحش، موافقت‌ ها و مخالفت‌ های مختلفی انجام شد اما در نهایت با صدور حکم قضایی این شامپانزه‌ سه ساله که به‌ صورت خانگی درحال نگهداری بود، برای ادامه‌ زندگی به زادگاهش، یعنی مجموعه‌ باغ‌ وحش ارم منتقل شد.
در بخش دیگری از این قسمت «چرخ»، آیه حمداوی، کارشناس محیط‌ زیست، در آیتم «زندگی سبز» از راهکارهای کاهش پسماندهای خانگی می‌گوید.
فصل هفتم مجله‌ تصویری «چرخ» مهم‌ترین رویدادهای علم و فناوری و مسائل روزمره‌ زندگی را با نگاهی تخصصی و به‌ زبانی ساده و با حضور مسئولان، کارشناسان، اساتید دانشگاه و نخبگان بررسی و واکاوی می‌ کند. «چرخ» چهار روز در هفته، از یکشنبه تا چهارشنبه، از ساعت 19 به‌ صورت زنده و به مدت 45 دقیقه از شبکه‌ چهار سیما پخش می‌ شود. مجری «چرخ» حافظ آهی است و محمد جباری سردبیری برنامه و الهه بهبودی تهیه‌کنندگی «چرخ» را بر عهده دارند.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما