امروز سه شنبه  ۳۰ دی ۱۳۹۹

نسخه آزمایشی

رادیو تهران و روزهای عاشورایی پایتخت ایران

مشاهده ۴۴۴
۱۳۹۹/۰۶/۰۵- ۱۲:۳۶
ویژه برنامه‌های «شمیم کربلا»، «حسینیه تهران»، «بین الحرمین»، «باران نامه» و ... در روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی از شبکه رادیویی تهران موج اف.ام ردیف 94 مگاهرتز پخش می‌ شود.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی،«شمیم کربلا» عنوان ویژه برنامه گروه اخلاق و زندگی شهروندی رادیو تهران است که در روزهای تاسوعا و عاشورا به صورت زنده از ساعت 10:40 تا 16 روی آنتن می رود. در این ویژه برنامه با افراد خاص که زندگی آنها تحت تاثیر داستان قیام عاشورا بوده، همچون همسران شهدا، جانبازان و همسران شهدای مدافع حرم گفت و گو می‌ شود. همچنین این برنامه به سیره زندگی حضرت ابوالفضل العباس(ع) و امام حسین(ع) می‌پردازد. برنامه«شمیم کربلا» به تهیه کنندگی محمد بخشایش و با اجرای سیدجواد تشکری شنوندگان را همراهی می‌کند.

حماسه شهیدان مدافع حرم برای زنده نگاه داشتن راه امام حسین (ع) ، محور اصلی ویژه برنامه«باران نامه» رادیو تهران است. این برنامه در روزهای تاسوعا و عاشورا از ساعت 16، با نامه نوشتن خواهر یک شهید مدافع حرم برای امام حسین (ع) شروع و در ادامه با یادآوری واقعه کربلا برای نسل قدیم و آشنایی نسل جدید به پایان می رسد. برنامه«شقایق نامه» در روزهای تاسوعا و عاشورا، آثار سید حسن حسینی، شاعر، مترجم، نویسنده و پژوهشگر معاصر ایرانی را از ساعت 10 برای شنوندگان بازخوانی می‌ کند.

ویژه برنامه«عبور آه تا شانه‌های ماه» نیز با آیتم های متنوع از ساعت 6:40 به واقعه کربلا و فرهنگ عاشورایی اختصاص دارد. این برنامه با معرفی کتاب در حوزه قیام امام، ارزش ها، سنت ها و ادبیات عاشورایی را تبیین و تشریح می‌کند. بخش دیگری از برنامه به داستانک های دفاع مقدس و انطباق آن با واقعه عاشورا می‌پردازد. در برنامه«نی نامه» ساعت 9 با شخصیت های مشهور آیینی، درباره شور و شعور حسینی، واقعه عاشورا و مرثیه‌خوانی در رثای سالار شهیدان امام حسین گفت و گو می‌شود. همچنین برنامه«تالار وحدت» قطعاتی از نوحه‌ ها، آواها و نواهای آیینی ویژه ایام سوگواری را تدارک دیده است که هر شب از ساعت 23 روی آنتن می رود.

«همنوایان»، «نمایش خورشید و خاکستر»، «تهران من»، «سنگلج» و... از دیگر ویژه برنامه‌هایی هستند که در این روزها از رادیو تهران روی موج اف.ام ردیف 94 مگاهرتز شنیده می‌شود.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما