امروز پنج شنبه  ۱۰ مهر ۱۳۹۹

نسخه آزمایشی

روایت رادیو نمایش از «دیوانه ای در شهر»

مشاهده ۱۰۱
۱۳۹۹/۰۶/۱۶- ۱۳:۰۰
در برنامه«نقد و نمایش» این هفته، مجموعه نمایشی«دیوانه ای در شهر» که بر اساس کتابی با همین عنوان، اثر ژرژ سیمنون، نویسنده بلژیکی ساخته شده است، نقد می شود.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، کتاب«دیوانه ای در شهر»، از کتب اولیه ماجراهای کمیسر مگره، اثر ژرژ سیمنون، پلیسی نویس مشهور بلژیکی است. چیزی که درباره مگره در کلیت داستان‌ ها، دوست داشتنی و متفاوت است، این است که به نظر می رسد او تنها کاری که بلد است، این است که به کافه‌ها برود و در عین حال معماها را حل کند، اما در این کتاب ماجرا جور دیگری رقم می خورد. در فصل اول مگره در تعقیب یک مظنون در قطار از ناحیه شانه زخمی می‌ شود و سپس  طبق معمول خود را درگیر معمایی می‌ کند که هیچ کس دیگری علاقه به حل آن ندارد. تنظیم این اثر مشهور به صورت نمایش رادیویی بر عهده ندا محمودی بوده و رامین پورایمان کارگردان آن است.

مجموعه نمایشی«دیوانه ای در شهر» در 7قسمت با حضور هنرمندان اداره کل هنرهای نمایشی رادیو، هر شب در برنامه «نقد و نمایش» پخش و بررسی می‌ شود. این برنامه به تهیه کنندگی انسیه سمیع پور و کارشناسی و اجرای مینو جبارزاده و نقد و بررسی رضا آشفته و فاطمه فلاح، تا پایان هفته ساعت 22:30 از رادیو نمایش روی آنتن می رود.

 

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما