امروز سه شنبه  ۱۲ اسفند ۱۳۹۹

نسخه آزمایشی

سریال تلویزیونی «خانه آقاجان» مبلغ فرهنگ و صنعت غنی زنجان

مشاهده ۲۵۴
۱۳۹۹/۰۶/۲۳- ۰۹:۰۹
رئیس مرکز سیمای استان ها در بازدید از سریال تلویزیونی «خانه آقاجان» در زنجان، رسالت شبکه‌ های استانی را تبلیغ فرهنگ غنی محلی و حمایت از صنایع بومی در قالب تولید برنامه‌ های نمایشی برای توسعه اشتغال و گردشگری دانست.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، رئیس مرکز سیمای استان‌ها ضمن حضور در محل ضبط سریال تلویزیونی «خانه آقاجان» از تولیدات صداوسیمای مرکز زنجان، از نزدیک در جریان تولید این مجموعه قرار گرفت.
دکتر فاطمی در حاشیه این بازدید، ارج نهادن به صنایع دستی و فرهنگ غنی بومی و محلی، در کنار تشویق هنرمندان و توسعه اشتغال را از اهداف اصلی تولید سریال های تلویزیونی بیان کرد و افزود: رسالت شبکه‌ های استانی تبلیغ فرهنگ غنی محلی و حمایت از صنایع بومی در قالب تولید برنامه‌ های نمایشی برای توسعه اشتغال و گردشگری است.

وی با اشاره به اثرگذاری تولیدات نمایشی تصریح کرد: بررسی برنامه‌ های نمایشی به ویژه در ژانر طنز که در سالیان اخیر از شبکه‌ های مختلف تولید و پخش شده است موید این مطلب است که جاگذاری پیام و آموزش در این نوع برنامه‌ ها، تاثیر و ماندگاری طولانی مدتی در اذهان مخاطبان دارد.

شایان ذکر است سریال داستانی «خانه آقاجان»، روایتگر خانواده ای است که پدرشان از دیر باز در حوزه صنایع دستی فعال است و دختران وی که همگی ازدواج کرده اند در کنار همسرانشان تحت سرپرستی پدر، در صدد توسعه صنعت دستی ملیله سازی، افزایش مقدار و کیفیت تولید، صادرات و اشتغال زایی هستند.

در این سریال سعی شده با بهره گیری از مولفه‌ های بومی و محلی، علاوه بر پرداخت به فرهنگ و سنت های بومی استان زنجان، لحظات شاد مفرحی برای بینندگان فراهم شود.

این سریال به تهیه کنندگی حاتم معصومی‌ و کارگردانی علی حسن زاده تولید می‌شود. هنرمندانی چون آتش تقی پور، فاطمه شکری، شهرام عبدلی، علی اسدی و .... نیز در این سریال به ایفای نقش پرداخته اند.
سریال «خانه آقاجان» در30 قسمت 35 دقیقه ای از شبکه اشراق و یکی از شبکه سراسری پخش می‌شود.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما