امروز سه شنبه  ۱۲ اسفند ۱۳۹۹

نسخه آزمایشی

حمایت شبکه استانی اشراق از تولیدات هنرمندان زنجانی

مشاهده ۲۰۹
۱۳۹۹/۰۶/۲۴- ۰۹:۰۹
مدیرکل مرکز زنجان درجمع اعضاء هیئت مدیره خانه هنرمندان استان، رسانه ملی را منزلگاه اصلی هنرمندان در رشته‌ های مختلف هنری دانست.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، لطیفی مدیرکل مرکز زنجان در این جلسه با ابراز رضایت از همکاری فعالان هنری استان در رشته‌ های مختلفی مانند موسیقی با برنامه‌ ها شبکه استانی گفت:  شبکه اشراق به عنوان دومین شبکه پرمخاطب استانی می تواند در معرفی توانمندی‌ های هنرمندان استان و پرورش استعدادهای هنری استان بسیار اثرگذار باشد.

لطیفی با اشاره به تنگناها و مشکلات فراوان در حوزه فرهنگ افزود: امروز در حوزه فرهنگ باید توجه ویژه ای به هنرهایی مانند خوشنویسی، موسیقی اصیل و سنتی ایرانی که مغفول مانده است، بشود.

وی از اصحاب هنر و ادب خواست علاوه برتوجه به محتوای غنی دینی و اسلامی در محتواهای تولیدی، به ذائقه مخاطب توجه کنند و مقابل تغییر ذائقه هنری جامعه به سمت موسیقی‌ های بدون هدف و غیر منطبق با فطرت پاک انسانی بایستند.

مدیرکل مرکز زنجان خواستار ارتباط بیشتر هنرمندان عرصه‌ های مختلف با صداوسیمای استان شد و افزود: باید تلاش کنیم با تولید آثار ماندگار و پرمحتوا نقش اثرگذاری در صیانت از فرهنگ خودمان داشته باشیم و در این زمینه آمادگی داریم با وجود مشکلات و تنگناهای فراوان، از تولیدات هنرمندان استان در حوزه‌های متنوع حمایت کنیم.

مدیرعامل خانه هنرمندان استان هم با تشکر از رویکردهای جدید و خلاقانه صداوسیمای مرکز زنجان گفت: اساساٌ هنر میل آشکاری به بروز معنا و ابراز آن دارد و اصلی‌ ترین نقش آن معنابخشی به محیط و جامعه است.

احدیان با قدردانی از رویکرد جدید صداوسیمای استان در توجه ویژه به هنرمندان گفت: در یک سال اخیر حضور هنرمندان در صداوسیمای استان پررنگتر شده و نمود آن در برنامه‌های «هنر اشراق» و «گجه لر» پیداست که جای تشکر فراوان دارد.

وی خانه هنرمندان استان را با بیش از 650 عضو بستر مناسبی برای همفکری و همراهی با رسانه استانی عنوان کرد و آمادگی این مجموعه را برای همکاری و تعامل سازنده با رسانه استانی در همه زمینه‌ها اعلام کرد.

در این نشست که جمعی از  فعالان عرصه موسیقی و خوشنویسی هم حضور داشتند حاضران به بیان دیدگاه‌ها، نظرات، مشکلات و انتظارات خود از متولیان فرهنگ استان پرداختند.

توجه به تاثیر متقابل رسانه و هنر، معرفی استان در زمینه هنرخوشنویسی- شعر و موسیقی، توجه ویژه به هنرهای مقامی فاخر در رسانه، حمایت بیشتر رسانه ملی از خانه هنرمندان استان، توجه بیش از پیش به موسیقی اصیل ایرانی و بومی، اختصاص بودجه به منظور تولید آثار فاخر، نگاه صنعت محور رسانه به هنر باتوجه به اشتغالزا بودن آن، پرهیز از شعار زدگی، امکان حضور بیشترهنرمندان جوان در صداوسیما، معرفی فلسفه هنربومی و محلی و ..... از جمله مباحثی بودند که در این جلسه مطرح شد.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما