امروز پنج شنبه  ۱ آبان ۱۳۹۹

نسخه آزمایشی

«حکایت دل» بانوی تاریخ نگار ایرانی در شبکه 4

مشاهده ۱۲۹
۱۳۹۹/۰۶/۲۴- ۱۲:۲۰
مستند «سایه سار مهربانی» از مجموعه «حکایت دل» امشب 24 شهریور با بررسی زندگی بانوی تاریخ نگار ایرانی از شبکه چهار سیما بازپخش می‌ شود.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، فیلم مستند «سایه سار مهربانی» از مجموعه «حکایت دل» است که به زندگی علمی و فرهنگی «منصوره اتحادیه»، تاریخ‌ نگار، نویسنده، ناشر و استاد دانشگاه می‌ پردازد. دکتر منصوره اتحادیه تاریخ‌ نگار، نویسنده و مدیر نشر تاریخ و استاد دانشگاه است. او در سال ۱۳۱۲ در تهران زاده شد و در سال 1358 دانشگاه ادینبورگ انگلستان در رشته تاریخ دکترا گرفت. در سال ۱۳۶۲ انتشارات «تاریخ ایران» را تاسیس کرد و فعالیت‌ های علمی و تاریخی خود را گسترش داد. تالیف و انتشار ده‌ ها اثر تاریخی حاصل سال‌ ها فعالیت علمی او است که از جمله آن‌ ها می‌ توان به تدوین کتاب‌ های تاریخ غفاری، خاطرات و اسناد حسینقلی‌خان نظام السلطنه مافی، گزیده ای از مجموعه اسناد عبدالحسین میرزا فرمانفرما، پیدایش و تحول احزاب سیاسی مشروطیت، شیوه تاریخ‌ نگاری، اینجا طهران است و... اشاره کرد.
برنامه«حکایت دل» به تهیه کنندگی علیرضا حسینی و کارگردانی بیژن شکرریز، در قالب ۲۰ قسمت مستند از زندگینامه، پرتره علمی و حرفه‌ ای استادان فاخر و مشاهیر معاصر کشور را بررسی می‌کند که فصل اول این مجموعه به صورت هفتگی دوشنبه‌ ها ساعت 21 بازپخش می‌ شود و سپس پخش فصل جدید آن از سر گرفته خواهد شد.

ویدئوها

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما