امروز جمعه  ۴ مهر ۱۳۹۹

نسخه آزمایشی

گرامیداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس در شبکه پرس تی وی

مشاهده ۷۷
۱۳۹۹/۰۶/۲۵- ۰۸:۳۵
شبکه پرس تی وی به مناسبت فرا رسیدن هفته دفاع مقدس و گرامیداشت چهلمین سالگرد این رویداد برنامه‌های متنوعی تدارک دیده است.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی به نقل ا ز خبرگزاری فارس، به همین مناسبت مستند «هاسو: سرباز وطن» به کارگردانی یوسف بیابانی 31 شهریور و همزمان با آغاز هفته دفاع مقدس از شبکه پرس تی وی پخش خواهد شد.

این مستند محصول سال 2018 است و به روایت زندگی و رنج جانباز مسیحی، هاسو کشیش دانیالیان جانباز ۷۰ درصد اعصاب و روان دفاع مقدس از زبان خودش و خواهر و برادرش می‌پردازد.

هاسو سال 61 همراه با چند نفر از دوستان ارامنه خود به جبهه اعزام می‌شود و در آنجا به عنوان پزشکیار مشغول فعالیت می‌شود. وی که در عملیات والفجر 2 جانباز شده است در این مستند از علاقه خود به شهادت می‌گوید و به بیان توضیحاتی در وصف امام خمینی (ره) و شخصیت والای ایشان می‌پردازد.

برنامه «ایران امروز» به تهیه کنندگی ساتراپ شجاعی نیز با محوریت چهل سالگی دفاع مقدس به بررسی هشت سال جنگ تحمیلی و حمایت غربی‌ها از صدام پرداخته و دستاوردهای جمهوری اسلامی ایران در حوزه دفاعی را مورد بررسی قرار خواهد داد.

در همین زمینه در واحد نیوز روم شبکه پرس تی وی هم ضمن پوشش زنده مراسم رژه نیروهای مسلح، اخبار و گزارش های ویژه از سخنرانی رییس جمهور به مناسبت هفته دفاع مقدس و برجسته کردن دستاوردهای نظامی ایران تهیه و پخش خواهد شد.

همچنین دو کلیپ محتوایی مرتبط با این مناسبت با عناوین «برگزاری رزمایش توسط ایران برای به نمایش گذاشتن قابلیت های دفاعی» و « ایران چهلمین سالگرد جنگ تحمیلی عراق علیه ایران را برگزار می‌کند» تهیه شده که بر روی سایت شبکه قرار خواهد گرفت.

میان برنامه «جنگ تحمیلی» (Imposed war) از مجموعه «تقویم تاریخ» به تهیه کنندگی عاطفه سادات دربندی نیز از دیگر برنامه‌های شبکه در روز 31 شهریور ماه است که جنگ تحمیلی صدام حسین علیه ایران را از آغاز آن در سال 1359 تا پایان آن در سال 1367 مورد بررسی قرار می دهد.

حمایت آمریکا از صدام در این جنگ هشت ساله، پیوستن داوطلبانه مردم به نیروهای نظامی‌برای دفاع از ایران تحت رهبری امام خمینی (ره)، کمک های کویت به عراق در این جنگ، حمایت مالی و تسلیحاتی بریتانیا، شوروی، فرانسه و اکثر کشورهای عربی از عراق، کمک های اطلاعاتی و جاسوسی سازمان سیا به عراقی‌ها و پذیرش قطعنامه 598 سازمان ملل متحد از سوی ایران در 26 تیر 1367 و پایان جنگ از محورهای مورد بحث در این برنامه خواهد بود.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما