امروز جمعه  ۴ مهر ۱۳۹۹

نسخه آزمایشی

ویژه برنامه‌ های رادیو پیام و آوا در هفته دفاع مقدس

مشاهده ۱۱۱
۱۳۹۹/۰۶/۲۶- ۱۱:۱۹
مدیر رادیو پیام و آوا در گفت و گو با خبرگزای فارس، ویژه برنامه‌ های این رادیو را در هفته دفاع مقدس معرفی کرد.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی و به نقل از خبرگزاری فارس، شهرام ملازاده در گفت و گو با خبرنگار رادیو و تلویزیون خبرگزاری فارس گفت: عزت، پیشرفت، اقتدار و صلابت کشور بیش از هر چیز مرهون فداکاری شهدا، ایثارگران و جانبازانی است که در روزهای سخت و سرنوشت ساز با سپر ساختن سینه‌های خود و ایستادن در مقابل خطرات، از سرزمین و میهن خود دفاع کردند.

وی افزود: دفاع مقدس گنجینه‌ ای نهفته از فضایل مهم اخلاقی و معرفتی است که در این برهه از زمان تبیین آن می‌تواند نقش مهمی در برطرف کردن بسیاری از انحرافات باشد. شبکه رادیویی پیام و رادیو آوا با هدف تبیین ارزش‌ها و حماسه‌های دفاع مقدس و انتقال این آموزه‌ها به نسل جدید و اهمیت دفاع مقدس در حفظ تمامیت ارضی کشور ، یاد و خاطره شهدا، جانبازان و اسرا و مفقودین-دستاوردهای معنوی دفاع مقدس را  را باتولید وپخش ویژه برنامه‌های ذیل گرامی می دارد.

ملازاده گفت: رادیو پیام با برنامه‌های دلدادگان که با ساختارهای نوین برنامه سازی به اهمیت دفاع مقدس و گرامیداشت یاد وخاطره شهدای جنگ تحمیلی می‌پردازد. برنامه «صدا - سکوت - حماسه» به بررسی فیلم های شاخص تولید شده با موضوع دفاع مقدس و موسیقی متن فیلم، همچنین این شبکه ضمن اطلاع رسانی لازم درخصوص برنامه‌ های این هفته با پخش متون ادبی، حماسی با موضوع دفاع مقدس به همراه موسیقی‌های مرتبط در بخش های شش گانه مخاطبانش راهمراهی خواهد کرد.

وی افزود: رادیو آوا با «برنامه عشق می نوازد» به بررسی موسیقی‌ های تولید شده در دوران دفاع مقدس و گفت و گو با تولیدکنندگان این آثار خواهد پرداخت برنامه «هر شهید یک پیام» بخشی از وصیت نامه شهداء در این برنامه پخش می‌شود. مردان سرزمین آفتاب زندگینامه شهدا در قالب برنامه‌های صوتی و تصویری تولید و از طریق آنتن و کانال های پیام رسان شبکه (فضای مجازی ) پخش می‌شود. «تولد یک شهید» در این برنامه با توجه به تاریخ تولد شهدا ضمن معرفی شهید در روز تولدش ترانه ای با موضوع شهید و هفته دفاع مقدس پخش خواهد شد.

وی تاکید کرد: همچنین مخاطبان رادیو پیام و آوا می توانند با شرکت  در «پویش همرزم من» تصاویری که از دوران دفاع مقدس و جنگ تحمیلی در آلبوم هایشان دارند را با عکس خودشان از طریق درگاه‌های ارتباطی شبکه ارسال و با نام و تصویر خودشان در رادیونمای رادیو پیام و آوا مشاهده کنند.

مدیر رادیو پیام و آوا در ادامه درخصوص عملکرد این رادیوها در دهه اول ماه محرم گفت: با توجه به شیوع بیماری کرونا و رعایت دستورالعمل‌ های بهداشتی در برگزاری مراسم سوگواری ماه محرم و صفر، شبکه رادیویی پیام و آوا با آغاز ماه محرم در بخش‌ های شش گانه پخش با تولید برنامه‌های کوتاه و آیتم‌ های مختلف در قالب متن، تصنیف‌ های محرمی، آوازهای آیینی و اخلاقی با مخاطبانش در سراسر کشور به عزاداری پرداخت و برای اولین بار امسال رادیو آوا در ماه محرم نسبت به سنوات گذشته متفاوت عمل کرد رادیو آوا علاوه بر پخش مداحی، تصنیف‌ های محرمی، روضه، آوازهای آیینی و اخلاقی در وصف امام حسین (ع) با تولید و پخش ویژه برنامه «هر خانه یک هیئت» با مداحی  ذاکر اهل بیت مسعود غفرانی به سه زبان فارسی، آذری و عربی از اول تا  13 ماه محرم هر روز ساعت ۲۲:۳۰ الی ۲۳ میزبان عزاداران حسینی بود که با استقبال گسترده مخاطبان همراه شد.

ملازاده افزود: بر اساس  آخرین نظرسنجی انجام شده توسط مرکز تحقیقات سازمان صدا وسیما رادیو آوا بعد از رادیو محرم به عنوان دومین رادیو پرشنونده در دهه اول محرم بوده و رادیو پیام در رتبه سوم قرار دارد. توفیقات حاصله در این ایام توسط این رادیوها و همکاران به برکت لطف و عنایت خاصه حضرت سید الشهداء(ع) بوده است.

علاقه‌مندان می‌توانند علاوه بر گیرنده‌های رادیویی از طریق سایت، گیرنده دیجیتال ست تاپ باکس، رادیو نما و همچنین از طریق اپلکیشن تلفن همراه ایرانصدا برنامه‌ های رادیو پیام و رادیو آوا را دریافت کنند.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما