امروز پنج شنبه  ۱ آبان ۱۳۹۹

نسخه آزمایشی

بازخوانی تاریخ جنگ تحمیلی در «قرن 14»

مشاهده ۱۷۵
۱۳۹۹/۰۶/۳۱- ۱۳:۰۷
ویژه برنامه تلویزیونی «قرن 14» با موضوع بازخوانی تاریخ هشت سال جنگ تحمیلی، در هشت قسمت از شبکه افق پخش می‌ شود.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، دفاع مقدس ملت ایران علیه قدرت‌ های جهانی بلافاصله بعد از به ثمر نشستن انقلاب اسلامی و استقرار نظامی‌ بر پایه اهداف و آرمان‌ های الهی انقلاب، تجربه‌ ای گران‌ بها بود، تجربه‌ ای که رهبر معظم انقلاب از آن به گنجی بی پایان یاد کرده‌ اند. بازخوانی تاریخ هشت سال دفاع جانانه ملت ایران در برابر دشمن بعثی، نیاز به گفت‌ و گوهای تفصیلی و همچنین پرداختن به تاریخ شفاهی جنگ دارد که بارها و از طریق رسانه ملی دنبال شده است، اینک شبکه افق در آستانه چهلمین سالگرد دفاع مقدس، با ویژه برنامه «قرن 14» نگاهی نو به این مسئله خواهد داشت.
این برنامه با حضور کارشناسان تاریخ و نیز برخی فرماندهان ارتش و سپاه در دوران جنگ به سوالات مختلفی پاسخ می‌ دهد از جمله اینکه؛ چرا بعد از فتح خرمشهر جنگ ادامه یافت؟ چرا قطعنامه 598 از سوی ایران پذیرفته شد؟ و دستاوردهای سپاه و ارتش در هشت سال جنگ چه بود؟
«قرن 14» به تهیه‌ کنندگی علیرضا خوشکام در هشت قسمت 50 تا 60 دقیقه‌ ای تولید شده است.
در چند قسمت نخست این برنامه داوود مرادیان، دکتر مرتضی اکبری (استاد و پژوهشگر تاریخ ایران)، درودیان (پژوهشگر تاریخ معاصر)، حجت‌الاسلام صفایی، سردار فدوی، محسن رفیق‌ دوست و امیر بختیاری از فرماندهان ارتش حضور می یابند.
میان برنامه‌ های هر قسمت هم متناسب با گفت‌ و گوی همان روز روی آنتن می‌ رود.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما