امروز پنج شنبه  ۷ اسفند ۱۳۹۹

نسخه آزمایشی

گام موثر رسانه استانی زنجان در ارتقای فرهنگ ترافیک

مشاهده ۱۸۸
۱۳۹۹/۰۷/۰۲- ۱۴:۳۱
مدیرکل صداوسیمای زنجان در دیدار با مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان، از آمادگی این رسانه استانی به منظور انعقاد تفاهم نامه برنامه سازی با رویکرد آموزشی با مشارکت اداره کل حمل و نقل و پایانه‌ های استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان زنجان با حضور در صداوسیمای این مرکز با مدیرکل آن دیدار و گفت و گو کرد.

مدیرکل صداوسیما در این دیدار استان زنجان را از جمله استان‌هایی دانست که به لحاظ قرار گرفتن در موقعیت جغرافیایی بسیار مناسب، از مزایای ترانزیتی خوبی بهره مند است و با گسترش شبکه حمل و نقل و ارتباط مطمئن و کارآمد می تواند از این مزایا برای افزایش درآمدهای ارزی و ارتقای موقعیت خود در منطقه اتصال شمال غرب به مرکز کشور به نحو مطلوب استفاده کند.

لطیفی داشتن پیوست فرهنگی در پروژه‌ های مرتبط با حوزه حمل و نقل جاده ای را مهم ارزیابی کرد و افزود: حمل و نقل با جابجایی انسان و کالا از نقطه ای به نقطه دیگر بستر مناسبی برای انتقال پیام های فرهنگی در حوزه‌ های مختلف است.

وی با تاکید بر حمایت رسانه ملی از نهادهای خدمت رسان تصریح کرد: رسانه موظف است در کنار نقاط قوت به کاستی‌ ها هم اشاره کند که یکی از این موارد انتقاد عمومی نسبت به وضعیت آزاد راه زنجان تبریز است که در اکثر پیام های مردمی‌ به آن اشاره شده است و امیدواریم مدنظر مسئولان امر قرار گیرد.

مدیرکل صداوسیما از آمادگی رسانه استانی به منظور انعقاد تفاهم نامه برنامه سازی با رویکرد آموزشی با مشارکت اداره کل حمل و نقل و پایانه‌ های استان خبر داد.

مدیرکل حمل و نقل و پایانه‌ های استان هم با اشاره به این مطلب که حمل و نقل جاده‌ ای در مقایسه با سایر روش های حمل کالا از مزایای زیادی برخوردار است افزود: حمل و نقل جاده ای در مقایسه با سایر روش‌ ها مانند حمل و نقل ریلی و هوایی به سرمایه‌گذاری کمتری نیاز دارد، ولی گستردگی و نگهداری راه‌های ارتباطی نیازمند فرهنگ سازی به منظور افزایش ایمنی این نوع حمل و نقل دارد.

علی اکبری نقش رسانه‌ ها به ویژه صداوسیما را در حوزه انتشار پیام؛ آموزش متصدیان و رانندگان و اخبار حمل و نقل مهم ارزیابی کرد و افزود: راه اندازی برنامه تلویزیونی «سیمای راهبران» با هدف ارتقاء فرهنگ ترافیک گام موثری در کاهش تلفات جاده ای است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ ای استان برآمادگی آن اداره کل برای انعقاد تفاهم نامه در آینده نزدیک برای راه اندازی برنامه‌های مختلف در این خصوص تأکید کرد.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما