امروز شنبه  ۳ آبان ۱۳۹۹

نسخه آزمایشی

سفر به پنج قاره این «زمین بسیار بزرگ»

مشاهده ۹۷
۱۳۹۹/۰۷/۰۶- ۰۹:۵۵
مستند سه قسمتی جدید «زمین بسیار بزرگ» در قالب مجموعه «چهار سوی علم» از شبکه چهار سیما به نمایش در می آید.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، مستند «زمین بسیار بزرگ» با نام اصلی (Supersized Earth) محصول سال 2013 انگلستان و نامزد جایزه بفتا برای تصویربرداری و نورپردازی حرفه ای است.
این مجموعه می خواهد به این سوال پاسخ دهد چگونه بشر، دنیا، و نسل انسان‌ها را تغییر می دهد؟ به این منظور دالاس کمپل به پنج قاره دنیا سفر و از پروژه‌ های کلان و عظیم مهندسی دیدن می‌ کند و در قدرت انسان و خلاقیت او در ساختن جهان مدرن کنکاش می‌کند.
در قسمت اول با عنوان «جایی برای زندگی» این مجموعه که یکشنبه 6 مهر، ساعت 22 پخش می‌ شود، کمپل، به پدیده ساختمان‌ های بلند در تاریخچه تمدن انسانی بر سطح سیاره می‌ پردازد و با مقایسه ساختمان‌ های بلند از عصر باستان تا کنون به بررسی برخی از این سازه‌ های مرتفع می‌پردازد و مخاطبان را با رموز مهندسی، طراحی و نوع مواد به کار رفته در ساخت آن‌ها آشنا می‌ کند.
در قسمت دوم با عنوان «مسیری که خواهیم رفت»، کمبل، به موضوع حمل و نقل و نقش زیرساخت های حمل و نقل در شکوفایی جوامع انسانی می‌پردازد و تکنولوژی‌ های بسیار مدرن در صنعت راه سازی و حمل و نقل را مرور می‌ کند. همچنین سیستم های حمل و نقل شهری مثل اتومبیل، مترو، و سیستم های حمل و نقل ر نیز بررسی می‌کند.
در سومین قسمت « غذا، آتش و آب » از «زمین بسیار بزرگ»، نقش آب در شکوفایی جوامع انسانی و تکنولوژی مهار و انتقال آن بررسی می‌ شود. سپس به تاثیر آب بر روی امنیت غذایی بشر، انواع مختلف کشت و تولید گوشت قرمز می‌پردازد و در بخش دوم تولید مواد معدنی و صنعت استخراج و تولید فلزات بررسی می‌شود.
«عکاسان کوسه ماهی» عنوان یک مستند تک قسمتی و جدید است که چهارشنبه 9 مهر، ساعت 22 در قالب «چهارسوی علم» به نمایش در می آید. «عکاسان کوسه ماهی» با نام اصلی (Shark Shooters) محصول 2017 آمریکا است. در این مستند، گروهی متشکل از دو عکاس در ماموریتی 40 روزه با هواپیما، قایق و خودرو به مناطق مختلف می روند و در عملیات مختلف غواصی و با فناوری‌های جدید، از کوسه‌ ها و شرایط زندگی آن‌ها در اعماق آب ها عکس می‌گیرند. مجموعه «چهار سوی علم» به کوشش واحد تامین برنامه شبکه چهار سیما از یکشنبه تا چهارشنبه ساعت 22 روی آنتن شبکه چهار سیما می رود.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما