امروز يك شنبه  ۵ بهمن ۱۳۹۹

نسخه آزمایشی

انتخاب غیر قانونی ریاست بانک توسعه بین آمریکایی سوژه امشب «شکاف اقتصادی»

مشاهده ۱۳۵
۱۳۹۹/۰۷/۰۶- ۱۳:۳۷
برنامه این هفته «شکاف اقتصادی» (Brecha Económica) شبکه هیسپان تی وی به بررسی تلاش های دونالد ترامپ برای انتصاب خارج از قاعده رئیس بانک توسعه بین آمریکایی می‌ پردازد.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، در این برنامه تلاش ترامپ به دنبال نقض یک سنّت شش دهه ای در انتخاب ریاست بانک (بانک توسعه بین آمریکایی) از بین نامزدهایی از آمریکای لاتین، بررسی می‌شود.
دولت ترامپ برای نامزدی مرد اوّل کاخ سفید در امور آمریکای لاتین، برای تصدی پست ریاست بانک توسعه بین آمریکایی در حال برنامه ریزی است. با انتصاب موریسیو کلاور-کارونه به ریاست آی دی بی (بانک توسعه بین آمریکایی) ایالات متحده به دنبال نقض یک سنّت شش دهه ای در انتخاب ریاست آن بانک از بین نامزدهایی از آمریکای لاتین است.
در این برنامه همچنین بیان می‌ شود که برای شصت سال گذشته، رئیس بانک توسعه بین آمریکایی به عنوان نماینده منطقه ای از آمریکای لاتین انتخاب می‌شده است، با این حال، پس از 15 سال خدمت، رئیس فعلی نهاد، لوئیز آلبرتو مورنو کلمبیایی، باید پست خود را ترک کند و مدیر جدیدی جای او را بگیرد. به همین دلیل دونالد ترامپ، رئیس جمهور ایالات متحده، یکی از مشاوران فعلی خود، موریسیو کلورکارون را توصیه کرده است. نامزد شدن یک شهروند آمریکایی توسط ترامپ فضایی را ایجاد می‌ کند که می تواند به یک سنت شش دهه پایان دهد.
در این برنامه به این سوالات پرداخته می‌شود؛ آیا این تلاش دیگر ترامپ برای به دست آوردن کنترل یک سازمان بین المللی است؟آیا این استراتژی ترامپ نیست که بتواند به ملت های آمریکای لاتین فشار وارد آورد؟ برنامه «شکاف اقتصادی» با بررسی موارد فوق، با اجرای مهدیه اسماعیل پور، کاری از واحد برنامه‌های شبکه پرس تی وی است که برای مخاطبان اسپانیایی زبان شبکه هیسپان تی وی به صورت زبانگردانی، روزهای دوشنبه ساعت 5:30 به وقت تهران پخش می‌ شود و تکرار آن همان روز ساعات 10:30 ،14، 19:30 و روز سه شنبه ساعت3:30  ،13و 17:30روی آنتن هیسپان تی وی می‌ رود.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما