امروز شنبه  ۳ آبان ۱۳۹۹

نسخه آزمایشی

از سلول‌های هوشمند و درمانگر تا تازه‌ های خودرو در «چرخ»

مشاهده ۱۳۰
۱۳۹۹/۰۷/۰۶- ۱۶:۰۲
امشب برنامه «چرخ» درباره کشف سلول‌های هوشمند با قابلیت درمان بیماری‌ ها در سطح سلولی و تازه‌ ترین خبرهای دنیای خودرو با مخاطبانش سخن می گوید.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی ، در میز علم این قسمت «چرخ»، حافظ آهی، مجری-کارشناس برنامه میزبان دکتر داریوش طاهرزاده، دکترای شیمی و مدرس دانشگاه تهران است. دکتر طاهرزاده خبر کشف سلول‌های هوشمند با قابلیت درمان بیماری‌ها را در سطح سلولی، بررسی می‌ کند.
در بخش دیگری از «چرخ»‌ علی خورشیدی و متین نصیری، دو روزنامه‌ نگار فناوری و حوزه خودرو، تازه‌ ترین خبرهای دنیای خودرو و باتری جدید تسلا را بررسی خواهند کرد. در روزهای گذشته کمپانی تسلا از سلول باتری جدید این شرکت به نام «4680» رونمایی کرد. این سلول 6 برابر قدرت بیشتری نسبت به سلول‌های قبلی و 5 برابر ظرفیت انرژی بیشتری دارد. باتری جدید قرار است هزینه هر کیلووات ساعت برق را در خودروهای تسلا کاهش دهد. بسیاری از متخصصان می‌ گویند کاهش این هزینه به تسلا کمک می‌ کند تا قیمت خودروهایش را پایین آورده و آن‌ها را بیشتر در دسترس قرار بدهد.
در بخش‌ های دیگری از این قسمت «چرخ»، مهم‌ ترین عکس‌های دنیای علم و خبرهای علم و فناوری در ایران بررسی می‌شوند.
فصل هفتم مجله‌ تصویری «چرخ» مهم‌ت رین رویدادهای علم و فناوری و مسائل روزمره‌ زندگی را با نگاهی تخصصی و به‌زبانی ساده و با حضور مسئولان، کارشناسان، اساتید دانشگاه و نخبگان واکاوی می‌ کند.
«چرخ» چهار روز در هفته، از یکشنبه تا چهارشنبه، از ساعت 19 به‌ صورت زنده و به مدت 45 دقیقه از شبکه‌ چهار سیما پخش می‌شود. مجری «چرخ» حافظ آهی است و محمد جباری سردبیری برنامه و الهه بهبودی تهیه‌کنندگی «چرخ» را بر عهده دارند.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما

برچسب‌ها: