امروز سه شنبه  ۶ آبان ۱۳۹۹

نسخه آزمایشی

قدردانی کانون پرورش فکری از همراهی رسانه ملی در برپایی هفته کودک

مشاهده ۱۸۳
۱۳۹۹/۰۷/۰۸- ۱۵:۰۵
مدیرکل روابط عمومی و امور بین‌ الملل کانون پرورش فکری، همراهی صداوسیمای جمهوری اسلامی‌ به‌ویژه شبکه امید را در برگزاری مجازی برنامه‌ های امسال هفته کودک بسیار گسترده عنوان کرد.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی و به نقل از خبرگزاری مهر، حامد رهنما گفت: برنامه‌های هفته ملی کودک امسال از روز ۱۲ مهر با شعار «آینده را باید ساخت» و با محوریت کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان آغاز می‌شود و تا روز ۱۷ مهر ۱۳۹۹ ادامه پیدا می‌کند. این برنامه‌ها امسال با توجه به هم‌زمانی با اربعین حسینی رنگ و بوی عاشورایی و حسینی به خود گرفته است و در عین حال با توجه به شیوع گسترده بیماری کرونا در کشور تمامی‌ برنامه‌ ها به‌ صورت مجازی اجرا و ارائه می‌ شود.
وی همراهی صداوسیمای جمهوری اسلامی‌ به‌ویژه شبکه امید را در برگزاری این رویداد بسیار گسترده عنوان کرد و از ضبط و پخش یک برنامه تلویزیونی با مشارکت کانون با عنوان «کانون امید» خبر داد که هر روز طی این هفته از این شبکه پخش می‌شود.
وی با بیان این‌که هفته ملی کودک و ۱۶ مهر به‌عنوان روز جهانی کودک سال‌ هاست در ایران از سوی دست‌ اندرکاران و فعالان حوزه کودک و نوجوان و با محوریت کانون مورد توجه قرار گرفته است، این رویداد را فرصتی برای تاکید بر این مهم دانست که کودکان و خواسته‌های‌شان بسیار با اهمیت است و آن‌ها تصویر روشنی از آینده جهان‌اند و نادیده گرفتن کودکان یعنی نادیده انگاشتن آینده کشور.
رهنما پاسداشت حرمت روزهای سوگواری مذهبی و پرهیز از برگزاری برنامه‌ های حضوری و توجه به رعایت شیوه‌ نامه‌ های بهداشتی در اجرا و پخش برنامه‌ های اینترنتی و تلویزیونی و مشارکت سازمان‌ ها، وزارتخانه‌ ها و نهادهای دولتی و غیردولتی با رعایت همین اصول را از مهم‌ ترین نکته‌هایی دانست که در برنامه‌ های امسال هفته ملی کودک مورد توجه کانون و دیگر دست‌ اندرکاران و فعالان حوزه کودک قرار می‌گیرد.
به گفته وی، سایت‌ ها و صفحه‌ های کانون در شبکه‌های اجتماعی نیز در این روزها با هشتگ بچه‌های اربعین تلاش می‌کنند مطالب جالب، جذاب و مورد نیاز بچه‌ها را تولید و تأمین خواهند کرد و فیلم‌ها و لینک‌های مناسب کودکان را منتشر یا بازنشر و از ظرفیت پخش زنده در شبکه‌های اجتماعی برای ایجاد جذابیت و آموزش کودکان در این روزها استفاده می‌کنند.
به‌گفته رهنما پخش و بازنشر فیلم نمایش‌ها و تئاترها و فیلم‌های سینمایی و انیمیشن ویژه کودکان نمایش نقاشی‌های کودکان با موضوع اربعین در سطح تهران و دیگر شهرهای ایران با همکاری شهرداری‌های کشور همچنین انتشار آن در شبکه‌های اجتماعی از دیگر برنامه‌های هفته ملی کودک است.
وی در پایان از راه‌اندازی سایت فروش اینترنتی محصولات و کتاب‌های کانون با ارائه ۲۵ درصد تخفیف برای کتاب طی هفته و گشایش و کلنگ‌زنی چندین مرکز فرهنگی‌هنری و مراکز علمی‌کانون در شهرهای مختلف کشور در روزهای نخست هفته ملی کودک از جمله در استان‌ های گلستان، کهگیلویه و بویراحمد، فارس و… خبر داد.
https://www.mehrnews.com/news/5035968

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما