امروز سه شنبه  ۱۲ اسفند ۱۳۹۹

نسخه آزمایشی

بحران اقتصادی بلاروس به نقل از هیسپان تی وی

مشاهده ۱۷۰
۱۳۹۹/۰۷/۱۳- ۱۳:۰۷
برنامه این هفته «شکاف اقتصادی» (Brecha Económica)شبکه هیسپان تی وی موضوع احتمال بحران اقتصادی در بلاروس را بررسی می کند.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، در این برنامه با اشاره به گسترش اعتراضات سیاسی به نتیجه انتخابات ریاست جمهوری و تقلب در این زمینه در بلاروس به بررسی ابعاد مختلف اقتصاد این کشور و در هم تنیدگی آن با روسیه پرداخته می‌شود.
این برنامه با نگاهی به وضعیت فعلی اقتصاد بلاروس، تاثیر اعتراضات اخیر بر اقتصاد این کشور را مورد نقد و تبادل نظر قرار داده و کمبود دلار آمریکا و یورو در دستگاه‌های ATM در سراسر کشور بلاروس، دلایل افزایش 5 برابری تقاضا برای دلار در بلاروس و علل کاهش ارزش روبل بلاروس طی هفته‌های اخیر را با استفاده از نظرات کارشناسان بررسی می‌کند.
رئیس جمهور فعلی بلاروس، موفق شد برای یک دوره جدید دیگر در سمت خود باقی بماند و بدین ترتیب دوره تصدی او به طولانی ترین دوره ریاست جمهوری در بلاروس تبدیل شد. رئیس جمهور از حمایت بسیاری از قدرت های خارجی، از جمله ایالات متحده آمریکا و اتحادیه اروپا برخوردار نیست و این دولت ها تحریم های مختلفی را اعم از اقدامات تجاری و تحریم های تسلیحاتی علیه این کشور اعمال کرده اند. در این برنامه همچنین نگاهی به وضعیت نزولی تولید در صنایع مختلف در بلاروس طی هفته‌ های اخیر و مروری بر تاثیر همه گیری ویروس کرونا بر اقتصاد این کشور می‌شود.
برنامه «شکاف اقتصادی» با بررسی موارد فوق، با اجرای مهدیه اسماعیل پور، کاری از واحد برنامه‌های شبکه پرس تی وی است که برای مخاطبان اسپانیایی زبان شبکه هیسپان تی وی به صورت زبانگردانی، روزهای دوشنبه ساعت 5:30 به وقت تهران پخش می‌ شود و تکرار آن همان روز ساعات 10:30، 14، 19:30 و روز سه شنبه ساعت 3:30 ، 13 و 17:30روی آنتن هیسپان تی وی می‌ رود.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما