امروز دوشنبه  ۱۰ آذر ۱۳۹۹

نسخه آزمایشی

خاطرات خلبانان ایرانی در «نبردهای فانتوم»

مشاهده ۲۸۹
۱۳۹۹/۰۷/۱۴- ۱۲:۵۳
مستند «نبردهای فانتوم» در سه قسمت و با موضوع مأموریت‌ های جنگنده‌ های شکاری اف 4 در دوران دفاع مقدس، از شبکه افق پخش می‌ شود.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، در دوران دفاع مقدس، نیروی هوایی جمهوری اسلامی و هوانیروز ارتش، سهم عمده‌ ای در عملیات‌ های نظامی داشتند و با پشتیبانی از نیروهای دیگر یا حملات مستقل به مواضع رژیم بعث عراق، ایفاگر نقش مهمی در پیروزی رزمندگان اسلام بودند.
مجموعه مستند «نبردهای فانتوم» درباره عملیات‌ هایی است که جنگنده‌ های شکاری بمب افکن اف 4 معروف به فانتوم در دوران هشت ساله دفاع مقدس در آن‌ها حضور داشتند.
در سه قسمت این مستند پس از معرفی مختصر خصوصیات فنی و پروازی این هواپیما که ستون فقرات نیروی هوایی در جنگ را تشکیل می داد به تاریخچه ورود این جنگنده به کشورمان اشاره شده است.
«نبردهای فانتوم» شامل گفت‌ و گو با خلبانان شاخصی چون تیمسار برات‌ پور (طراح حمله اچ ۳)، خلبان ضرابی، خلبان نمکی، خلبان صمدی و خلبان بختیاری است.
مهدی جبین شناس کارگردانی این مستند را بر عهده داشته است که در سه قسمت، ساعت 23 از شبکه افق پخش خواهد شد. تکرار این مستند روز بعد ساعت 16 روی آنتن می‌ رود.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما