امروز دوشنبه  ۱۰ آذر ۱۳۹۹

نسخه آزمایشی

نقش بانک های جهان در تسهیل فساد مالی از نگاه پرس تی وی

مشاهده ۷۹
۱۳۹۹/۰۷/۱۶- ۱۲:۰۲
گزارش اتحادیه بین المللی روزنامه نگاران تحقیقی درخصوص نقش بانک های بزرگ جهان در تسهیل پول شویی‌ ها و فساد مالی در کشورهای مختلف در برنامه این هفته «شکاف اقتصادی» (Economic Divide) شبکه پرس تی وی به نقد و بررسی گذاشته می شود.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، این برنامه با نگاهی به تحلیل «اتحادیه بین المللی روزنامه نگاران تحقیقی» مبنی بر خدمت بانک های جهانی به جنایتکاران و تروریست ها و ایفای نقش اساسی در انتقال پول های مرتبط با فساد، کلاهبرداری، جرایم سازمان یافته و تروریسم به واکاوی اهداف بانک های جهانی در حمایت از جنایتکاران و تروریست ها می‌ پردازد.
این برنامه ضمن مروری بر نقش این بانک ها و موسسات مالی در گسترش فساد، قاچاق و اقدامات تروریستی در جهان، پرونده اسناد پاناما درخصوص پول شویی عظیم برخی سران کشورها را نیز بررسی می‌کند. واکاوی نقش دویچه بانک آلمان در ماجرای کمک به گروه‌ های تروریستی و قاچاقچیان در نقل و انتقال پول و نگاهی به اسناد ارائه شده درخصوص دخالت بانک جی پی مورگان آمریکا در پول شویی‌ها در کشورهای مختلف نیز از دیگر مباحث این برنامه خواهد بود.
«شکاف اقتصادی» به تهیه کنندگی کاوه تقوایی ساعت 00:05 بامداد جمعه 18 مهر از شبکه پرس تی وی پخش می‌ شود. تکرار این برنامه نیز شنبه ساعت 00:05 بامداد، یکشنبه ساعت 8 و 19 و دوشنبه ساعت 11 روی آنتن می رود.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما