امروز دوشنبه  ۱۰ آذر ۱۳۹۹

نسخه آزمایشی

نگاه پرس تی وی به هزینه‌ های هنگفت افراطی گرایی خشونت آمیز در آفریقا

مشاهده ۱۳۲
۱۳۹۹/۰۷/۲۰- ۱۳:۳۹
افراطی گرایی خشونت آمیز که سالانه 97 میلیارد دلار برای کشورهای آفریقایی هزینه دارد، در برنامه این هفته «آفریقا امروز» (Africa Today) شبکه پرس تی وی بررسی می شود.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، این برنامه با نگاهی به گزارش سازمان ملل درخصوص خسارات سنگینی که کشورهای آفریقایی به دلیل افراط گرایی خشونت آمیز در این قاره متحمل شده اند به بررسی هزینه‌ های این مسئله از جمله هزینه‌ های مستقیم مانند هزینه‌های ناشی از مرگ و جراحات و هزینه‌ های غیرمستقیم همچون از دست رفتن بهره وری و درآمد و رشد اقتصاد غیر رسمی و قاچاق می‌ پردازد.
در این برنامه ضمن اشاره به افزایش ارتباطات بین افراطی گرایان ملی و بین المللی طی دهه گذشته بحث و گفت و گو درخصوص حضور پرتعداد آفریقایی‌ ها در میان تروریست های حاضر در عراق و سوریه، منبع تامین بودجه گروه‌ های افراطی، عوامل موثر در پیوستن مردم به ویژه جوانان به گروه‌ های تروریستی در آفریقا و اقدامات انجام شده برای جلوگیری و مقابله با افراط گرایی خشن در آفریقا صورت می‌گیرد.
این برنامه همچنین در بخش دوم با اشاره به تعیین مهلت برای تحویل سلاح های غیرقانونی غیرنظامیان از سوی اتحادیه آفریقا، به واکاوی تاثیر جریان تسلیحاتی غیرقانونی بر بی ثباتی قاره آفریقا و دامن زدن به جنایت، درگیری و فعالیت های تروریستی می‌پردازد و میزان موفقیت این کارزار در کاهش تعداد سلاح های غیرقانونی در آفریقا، تاثیر منفی سلاح های غیرقانونی بر توسعه آفریقا و راهکارهای احتمالی برای معکوس کردن فرهنگ خشونت به عنوان عامل گسترش سلاح های غیرقانونی در آفریقا را نیز نقد و بررسی می‌کند.
«آفریقا امروز» به تهیه کنندگی عاطفه سادات دربندی و اجرای هنیا مبارک و شیلا نلیما، دوشنبه 21 مهر ساعت 12، به وقت تهران به مدت 25 دقیقه از شبکه پرس تی وی پخش می‌ شود.
تکرار این برنامه دوشنبه ساعت 22، سه شنبه ساعت 8 و 17، چهارشنبه ساعت 15، پنجشنبه ساعت یک بامداد و 13 و جمعه ساعت 9 روی آنتن می رود.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما